Uzaklaştırma kararı olan erkek 2 kadını katletti
Haber
17 Aralık 2021 - Cuma 20:16
 
Uzaklaştırma kararı olan erkek 2 kadını katletti
Artuklu ilçesi Mensurîye Mahallesi’nde eşine şiddet uyguladığı için uzaklaştırma cezası verilen erkek, eşi ve eşinin annesini katletti.
Kadın Haberi
Uzaklaştırma kararı olan erkek 2 kadını katletti

FERSUDE - Mardin'in Artuklu ilçesine bağlı Mensurîye (Yalımköy) Mahallesi’nde Seyfettin Değer isimli erkek, uzaklaştırma kararı olmasına rağmen baskın yaptığı evde eşi Cemile Değer ve eşinin annesi Kadriye Başçı'yı ateşli silahla katletti. Kadınlar olay yerinde hayatını kaybederken, Seyfettin Değer daha sonra kendisini de vurdu. Mahallelinin haber vermesi üzerine olay yerine sağlık ekipleri sevk edildi. Olay yerine giden sağlık ekipleri kadınların hayatını kaybettiğini ve Seyfettin Değer'in ise halen yaşadığını belirledi.

 

Seyfettin Değer, ambulans ile Mardin Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak yoğun bakıma alındı. Kadınların cenazeleri ise, olay yeri incelemesinin ardından Mardin Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

 

Değer'in eşine şiddet uyguladığı için 2 kez uzaklaştırma kararı verildiği öğrenilirken, buna rağmen tehditlerini sürdürdüğü belirtildi. Cemile Değer'in şikayetlerine rağmen Seyfettin Değer hakkında sadece uzaklaştırma kararı verilerek, soruşturma başlatıldığı ancak tutuklanmadığı belirtildi. 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı