Törenle açılan Tekirdağ Şehir Hastanesi'ne ulaşım yok!
Haber
12 Nisan 2022 - Salı 05:42
 
Törenle açılan Tekirdağ Şehir Hastanesi'ne ulaşım yok!
Erdoğan'ın açılışını yaptığı Tekirdağ Şehir Hastanesi'ne ulaşımda sorunlar yaşanıyor.
Gündem Haberi
Törenle açılan Tekirdağ Şehir Hastanesi'ne ulaşım yok!

FERSUDE - AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından törenle açılan Tekirdağ Şehir Hastanesi'ne ulaşımda sorun yaşanırken, CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, “Tekirdağ’da şehrin dışına, çevre yolu üzerine yapılan şehir hastanesi, hastaneyi şehre bağlayan köprü bağlantı yolları yapılmadan, apar topar açıldı" dedi.

 

Cumhuriyet'ten Sarp Sağkal'ın haberine göre; Tekirdağ Şehir Hastanesi, 13 Kasım 2020’de Erdoğan tarafından açıldı. Hastanenin açılışından bu yana ulaşım sorunu yaşandığına dikkat çeken CHP’li Candan Yüceer şunları söyledi:

 

“Tekirdağ’da şehrin dışına, çevre yolu üzerine yapılan şehir hastanesi, hastaneyi şehre bağlayan köprü bağlantı yolları yapılmadan, apar topar açıldı. Hastalar randevu alamıyor, alanlar ise hâlâ bağlantı yolları yapılmayan hastaneye ulaşamıyor” dedi. Hastane açılmadan önce yolun yapılması için yüklenici firmanın Kara Yolları Genel Müdürlüğü’yle bir anlaşma yaptığını ancak sonrasında yüksek maliyetleri gerekçe göstererek görevlerini yerine getirmediğini söyleyen Yüceer, “Hastane açıldıktan sonra da ulaşım için hiçbir girişimde bulunulmadı. Hastalar çok büyük sıkıntı yaşadı. Belediyemiz arka yoldan ulaşım imkânı sağladı”

 

"Çifte standart var"

 

Aradan geçen iki yıla karşın adım atılmamasını eleştiren Yüceer, “Birçok ilde Sağlık Bakanlığı ve karayolları arasındaki protokollerle bu yollar yapılmasına karşın neden Tekirdağ’da yapılmıyor? Burada bir çifte standart var. Acil müdahale edilmesi gereken bir durumda ambulans gelmek isterse ne olacak? Bir an önce hastalarımızın sağlık hizmetine hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlayın” diye konuştu. 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı