THY Başkanı ve eşi, ekibini Kazakistan'da mahsur bırakıp Türkiye'ye döndü
Haber
07 Ocak 2022 - Cuma 12:39
 
THY Başkanı ve eşi, ekibini Kazakistan'da mahsur bırakıp Türkiye'ye döndü
Yakınları ve THY ekibiyle mahsur kalan THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı ve eşi Tuğçe Saatman, çalışanları Kazakistan'da bırakıp özel izinle Türkiye'ye döndü.
Gündem Haberi
THY Başkanı ve eşi, ekibini Kazakistan'da mahsur bırakıp Türkiye'ye döndü

FERSUDE - Kazakistan’da akaryakıt fiyatlarına gelen zamlar ile halk sokağa döküldü. Protesto eylemleri devam ederken ülkede mahsur kalan Türk vatandaşları olduğu bilgisi veriliyor. Ülkede çıkan olayların Türkiye’ye yansımalarından biri de THY uçak seferlerinin iptal edilmesi oldu. Yapılan açıklamaya göre 9 Ocak’a kadar Kazakistan seferleri iptal edildi.

 

Yaşanan kriz sırasında ülkede bulunan THY Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanı İlker Aycı, eşi Tuğçe Saatman, THY çalışanları ve bazı yakınları Kazakistan’da mahsur kaldı. Özel izinle İlker Aycı ve eşi Tuğçe Saatman THY personelini Kazakistan’da bırakarak bir kargo uçağı ile Türkiye’ye döndü. THY ekibinin Kazakistan’da hala mahsur olduğu bilgisi verildi.

 

ÇALIŞANLAR MAHSUR KALDI THY BAŞKANI VE EŞİ ÜLKEYE DÖNDÜ

Gerçek Gündem'de yer alan habere göre yaşanan tüm bu krizin ardından İlker Aycı ve eşi Tuğçe Saatman THY personelini Kazakistan’da bırakarak bir kargo uçağı ile Türkiye’ye döndü. İkili apar topar Türkiye’ye getirilmesine rağmen THY ekibinin Kazakistan’da hala mahsur olduğu bilgisi verildi. Özel izinle Türkiye’ye dönen çift hem THY çalışanlarının hem de mahsur kalan THY çalışanlarından bir haber almak için günlerdir bekleyen yakınlarının tepkisini çekti.

 

CHP: YAZIKLAR OLSUN

THY Yönetim Kurulu Başkanı Aycı ve eşi Saatman, çalışanlarını bırakıp ülkeye dönmesi sert tepkilere neden oldu.

 

Bunun yanında Aycı ve eşine CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Maraş Milletvekili Ali Öztunç da sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Öztunç, paylaşımında “Bu haber doğru ise yazıklar olsun! Koskoca THY’nin Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, personelini orada mahsur bırakarak eşi ile beraber kargo uçağına binip kaçıyor. Sizin ve eşinizin canı kıymetli ama THY emekçilerinin canının kıymeti yok mu? Ya hu insan ekibini bırakıp kaçar mı?” ifadelerini kullandı.

 

İYİ PARTİ: SON DAKİKA

İYİ Parti İBB Meclis Üyesi Ali Kıdık da sosyal medya hesabından İlker Aycı ve eşinin döndüğü bilgisini paylaştı. Kıdık, şu ifadeleri kullandı:

 

“Son dakika. THY yönetim kurulu başkanı İlker Aycı kargo uçağı ile Kazakistan’dan çıkış yaptı. Özel izinle eşi ile birlikte Kazakistan’dan ayrılan İlker Aycı TK6223 sefer sayılı kargo uçağı ile Türkiye’ye gelirken THY’nin diğer ekipleri halen mahsur bir şekilde Kazakistan’da.”

 

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı