Sergey Lavrov: Operasyonun, belgelerin imzalanmasıyla sona ermesini umuyorum
Haber
19 Mart 2022 - Cumartesi 16:44
 
Sergey Lavrov: Operasyonun, belgelerin imzalanmasıyla sona ermesini umuyorum
Rusya-Ukrayna savaşına ilişkin konuşan Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, savaşın Ukrayna’nın tarafsızlık statüsü ile ilgili kapsamlı belgelerin imzalanmasıyla sona ermesini umduğunu belirtti.
Dünya Haberi
Sergey Lavrov: Operasyonun, belgelerin imzalanmasıyla sona ermesini umuyorum

FERSUDE - Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rusya’nın Ukrayna’da yürüttüğü savaşın güvenlik konularında ve Ukrayna’nın tarafsızlık statüsü ile ilgili kapsamlı belgelerin imzalanmasıyla sona ermesini umduğunu belirtti.

 

“Rusya Liderleri” adlı yarışmanın bitiş bölümünde konuşan Lavrov, Rusya’nın operasyonu gerçekleştirmekten başka çaresi kalmadığını, bu şekilde Batı’nın Rus karşıtı projesini bozmayı başardıklarını ifade etti.

 

Lavrov, “Operasyonun güvenlik konuları, Ukrayna’nın tarafsız statüsü ve güvenliğinin garantileri şeklinde sıraladığım konularda kapsamlı belgelerin imzalanmasıyla sona ermesini umuyorum” dedi.

 

Rusya’nın Batı ile müttefik olarak dahi işbirliği yapmaya hazır olduğuna dikkat çeken Lavrov, “Putin yönetiminin başlarından yani 2000'lerin başından itibaren Batı'ya karşı açıktık, çeşitli şekillerde, hatta Başkanımızın müttefikliğe yakın olarak tanımladığı şekillerde dahi işbirliği yapmaya hazırdık. Ne yazık ki bu işe yaramadı.Biz her zaman her türlü soruna diplomatik çözümden yana olduk, Zelenski müzakere önerdiği zaman Başkanımız kabul etti, müzakereler devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı