Peker: 'Helalleşme videosu dahil tüm hazırlıklarımı tamamladım’
Haber
09 Haziran 2022 - Perşembe 12:09
 
Peker: 'Helalleşme videosu dahil tüm hazırlıklarımı tamamladım’
Gazeteci İsmail Saymaz, Peker’in, ‘Deli Çavuş’ hesabından yaptığı paylaşımlardan rahatsız olan BAE yetkililerinin, Peker'in bu hesaptan yaptığı paylaşımları yasakladığını yazdı.
Gündem Haberi
Peker: 'Helalleşme videosu dahil tüm hazırlıklarımı tamamladım’

FERSUDE - Halk TV yazarı İsmail Saymaz, organize suç örgütü liderliğinden hüküm giyen Sedat Peker'e ait olduğu iddia edilen "Deli Çavuş" adlı Twitter hesabından yapılan, iktidarın seçimi kaybedip gitmemesi halinde sokağa çıkma çağrısı Birleşik Arap Emirlikleri'ni (BAE) rahatsız ettiğini bu sebeple BAE yetkililerinin Peker'e bu hesaptan paylaşım yapmasını yasakladığını yazdı.

 

Saymaz şunları kaydetti:

“Peker'in yakın çevresine, ‘Seçime 2-3 ay kala söz verdiğim paylaşımları yapacağım. Helalleşme videosu dahil tüm hazırlıklarımı tamamladım’ dediği belirtiliyor. Videosunda, iktidar yanlısı bir işadamının İran-Mersin-Sabiha Gökçen bağlantılı trafiğini anlatacağı iddia ediliyor.

 

Yakın çevresinin Peker'e İstanbul, Sakarya veya Rize'den bağımsız milletvekili adayı olması yönünde baskı yaptığı ve ‘Geçmişte 'Siyasete girmeyeceğim' dedin. Şartlar değişti. Dilersen maaşını almasın. Ancak dokunulmazlık sayesinde rahatça hareket edebilirsin’ dediği savunuluyor. Peker'in öneriye sıcak baktığı savunuluyor.”

 

Son paylaşımı geçen yıl kasımda olan Peker, kısıtlamanın hafifletilmesi sonrası bir süredir sadece retweet’le yetiniyordu. Ancak Peker, daha önce iddialarının bir kısmını yayınladığı hesabı ‘Deli Çavuş’tan konuşmaya başladı. Paylaşımlar Peker’in resmi hesabından da retweet edildi.

 

Peker, son paylaşımında şunları demişti:

”Toplumun sakinliğinden cesaret alan bazıları ‘sandıkta seçimi kaybetsek de asla gitmeyeceğiz’ diye açıklamalar yapıyorlar. Seçim kazanıldığında şu veya bu sebeple eğer ki iktidarı terk etmek istemeyen kişiler olursa (duyumlarım olacağı yönünde) o zaman şartlar değişmeli.

 

Sonu her ne olursa olsun hakkınızı alana kadar evinize asla girmeyin (sonu ne olursa olsun). Çünkü hakkımızı alabileceğimiz gerçek bir seçim ülkemizde bir daha olmayacaktır.”

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı