Meteoroloji'den 37 il için kuvvetli yağışa uyarısı
Haber
12 Haziran 2022 - Pazar 11:02
 
Meteoroloji'den 37 il için kuvvetli yağışa uyarısı
37 kent için sarı kodlu uyarı yapılırken, ani sel, su baskını, yıldırım, heyelan, yerel dolu yağışı ve kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı da dikkatli olunması istendi.
Gündem Haberi
Meteoroloji'den 37 il için kuvvetli yağışa uyarısı

FERSUDE - Türkiye’nin büyük bölümünde görülen yağışlı hava bugün de etkisini sürdürecek. Meteoroloji, 37 kenti şiddetli yağışa karşı "sarı" kodla uyardı.

 

Meteoroloji birçok kenti kuvvetli yağışa karşı uyarmaya devam ediyor.  Bugün de 37 kentte gök gürültülü sağanak bekleniyor.

 

Ani sel, su baskını, yıldırım, heyelan, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı da dikkatli ve tedbirli olunması uyarısı yapıldı.

 

‘Sarı’ kodla uyarılan iller şöyle:

 

Adana, Afyonkarahisar, Amasya, Ankara, Ardahan, Balıkesir, Bartın, Bilecik, Bolu, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Düzce, Edirne, Erzurum, Eskişehir, Gümüşhane, İstanbul, Karabük, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Kütahya, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Sinop, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Yalova, Zonguldak.

 

METEOROLOJİK 'SARI UYARI' NEDİR?

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre ‘sarı uyarı’; hava durumunun potansiyel tehlikeli olması durumudur. Tahmin edilen meteorolojik hadise olağandışı olmamakla birlikte, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli olunması uyarısı yapılmaktadır.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı