Karl&Ein Art Gallery’de disiplinlerarası sergi: Revival
Haber
27 Eylül 2021 - Pazartesi 13:25
 
Karl&Ein Art Gallery’de disiplinlerarası sergi: Revival
Küratörlüğünü Elif Patan ve Ecem Gürleyen yaptığı disiplinler arası “Revival” sergisi 28 Eylül saat 17.00’da Karl&Ein Art Gallery’de sanatseverler ile buluşuyor.
Kültür Sanat Haberi
Karl&Ein Art Gallery’de disiplinlerarası sergi: Revival

FERSUDESergide, farklı disiplinlerden resim, heykel, grafik, seramik ve enstalasyon çalışmaları yer alıyor.

 

Sergide çalışmaları sergilenecek sanatçılar: Ayşegül,Yarımoğlu, Betül Ketenci, Burak Selimoğlu, Burcu Berber, Cansel Eraslan, Cemal Şamlı, Cihan Şakar, Çağla Saydağ Karter, Eda Çiftçi, Elham Parhizkar, Esra Luta, Ferda İrem Kaya, Galip Altay, GünselSelimoğlu, Işıl Oluçoğlu, İhsan Hatiboğlu, İpek Demirci, İpek Erfidan, Kamuran Yağcı, Kemal Yazıcı, Kübra Sayık, Melike Turhan, Melis Gürsel, Melis Özge Bozoklu, Merve Apikolğu, Mete Başcu, Berkin Ürecen, Nellya Pavlova, Nilgün Coşkun Yakar, Nilsu Alanyalı, Polen Partal, Polvo, Refiye Güneş, Selin Kohen, Sevil Kuranel, Umut Can Arslan, Yusuf Akyol, Zehra Başeğmez ve Figen Çapkın.

 

Sergide öne çıkan sanatçılardan Yusuf Akyol, Yeryüzünün Renkleri adlı çalışmasından Su ve Toprak ve Zülkarneyn adlı iki tablo ile katılıyor.

Su ve Toprak

 

Akyol, fırça kullanmadığı ve ana malzemesini katranın oluşturduğu tabloları ilk defa sanatsever ile buluşacak.

 

Akyol,  daha önce altı parça enstalasyondan oluşan ve “Hiçbir şeyin öznesi olmak” adını taşıyan sergide insanın tarihsel ve varoluşsal çelişkilerini ikonalar kullanarak ifade etmeye çalıştı.

 

Akyol, Yeryüzünün Rengi adlı çalışmalarını şöyle anlatıyor., “Tek bir hareket ile günümüz dünyasının manzarasını yaptığımı söyleyebilirim. Ortaya koyduğum bu manzara bir son’u imler. Karanlık, kaotik ve biçimsizdir fakat aynı anda bu karanlık kaotik yeryüzünden zamana ve mekâna ait olmayan kuvvetlerin doğduğunu görürsünüz. Bu anlamda çalışmalarım bir yıkımı gösterirken, yeryüzünü yeniden kuran değerleri de anlatır. Tıpkı varlığı balçıktan şekillendiren ve ona nefesi ile can veren tanrının hikâyesi gibi.”

 

Zülkarneyn

 

Sanatseverler, Revival” sergisini Karl&Ein Aart Ggallery’nin Akaretler- Beşiktaş’taki mekanında 28 Eylül – 8 Kasım tarihleri arasında gezebilir.

 

Yusuf AKYOL (@masiva_art) • Instagram fotoğrafları ve videoları

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı