İstanbul'da kendilerini polis olarak tanıtan kişiler, 69 yaşındaki bir kişiyi öldürdü
Haber
19 Şubat 2022 - Cumartesi 07:02
 
İstanbul'da kendilerini polis olarak tanıtan kişiler, 69 yaşındaki bir kişiyi öldürdü
İstanbul'da Bağcılar, Fevzi Çakmak Mahallesi'nde 3 Şubat 2022 tarihinde meydana gelen olayda 69 yaşındaki Suriye uyruklu Ahmad Rafik Olabi evinde katledilmiş olarak bulundu.
Yaşam Haberi
İstanbul'da kendilerini polis olarak tanıtan kişiler, 69 yaşındaki bir kişiyi öldürdü

FERSUDE - İstanbul'da Bağcılar, Fevzi Çakmak Mahallesi'nde 3 Şubat 2022 tarihinde meydana gelen olayda 69 yaşındaki Suriye uyruklu Ahmad Rafik Olabi evinde katledilmiş olarak bulundu. Yapılan incelemede herhangi bir suç kaydı bulunmayan Ahmad Rafik Olabi'nin elleri kelepçelendikten sonra katledildiği tespit edildi. Ayrıca katil ya da katillerin olaydan sonra evde arama yaptıkları belirlendi.

 

Şüpheliler güvenlik kamerasında

 

Cinayet Büro Amirliği tarafından olaydan sonra başlatılan çalışmada polis şüphelilerin olaydan sonra ellerinde bir torbayla uzaklaşırken güvenlik kameralarına yakalandığını belirledi. Önce eşkalleri daha sonra kimlikleri tespit edilen şüphelileri yakalamak için takip başlatıldı.

 

3 Şüpheli gözaltına alındı

 

Polis ekipleri şüpheliler Murat T.(27) ile Ferhat T.(23)'yi Bağcılar'da düzenledikleri operasyonla gözaltına aldı. Olayın üçüncü şüphelisi Abdullah A.(30)'da 7 gün sonra Van'da yakalandı. Şüphelilerden Murat T.'nin 9 kez, Ferhat T.'nin 2 kez, Ablullah A.'nın ise daha önceden 5 kez çeşitli suçlardan gözaltına alındığı belirlendi.

 

Suçlarını itiraf edip, cinayeti anlattılar

 

Cinayet Büro Amirliğinde sorgulanan şüphelilerin suçlarını itiraf ettikleri öğrenildi. Şüphelilerden Murat T. poliste verdiği ifadesinde "Amacımız hırsızlıktı. Polis olduğumuzu söyledik. Hazırladığımız sahte kimlikleri göstererek içeri girdik. Ondan para istediğimizde bize direnince ellerini kelepçeledik. Direnmeyi sürdürünce onu öldürdük. Daha sonra evde bulduğumuz paraları alarak olay yerinden ayrıldık." dedi. Poliste işlemleri tamamlanan 3 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi. (DHA

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı