İstanbul'da kar alarmı!
Haber
24 Ocak 2022 - Pazartesi 17:22
 
İstanbul'da kar alarmı!
Öğle saatlerinde başlayan kar yağışı İstanbul’u teslim aldı. Birçok noktada kilitlenen trafik nedeniyle yurttaşlar mahsur kaldı, İstanbul’a giriş ve çıkışlar da kapatıldı.
Yaşam Haberi
İstanbul'da kar alarmı!

FERSUDE - Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yaptığı uyarının ardından İstanbul’da öğle saatlerinden itibaren başlayan kar yağışı devam ediyor. Sultangazi, Esenyurt, Avcılar, Bağcılar, Güngören, Bakırköy, Arnavutköy'de etkisini arttıran ve bazı noktalarda tipi şeklinde yağan kar, görüş mesafesini düşürdüğü için sürücüler araçlarıyla kara yollarında ilerlemekte sorun yaşadı. Yoğun yağan kar nedeniyle İstanbul’un pek çok noktasına trafikte aksama yaşanırken, İstanbul’a giriş ve çıkışlar da kapatıldı.

İstanbul Valiliği tarafından yapılan açıklamada AVM’lerin 19.30’da kapatıldığını; Esenler, Harem ve tüm cep otogarlardaki çıkışların yarın 08.00’e kadar durdurulduğunu duyurdu.

 

İSTANBUL KARA TESLİM

İstanbul’da artan yağış sürücüleri de olumsuz etkiledi. Yağışın artmasıyla D-100  ve TEM Otoyolu'nda trafik durdu. Küçükçekmece D-100 güney yolu Edirne istikametinde trafik dururken, burada belediye araçlarının çalışmaları ise sürüyor.

 

YURTTAŞLAR YOLLARDA MAHSUR KALDI

Haramidere D-100 Karayolu'nda yine kar engeli ile karşılaşan sürücüler yolda kaldı. Sürücüler araçlarını iterek çıkarmaya çalıştı. TEM Otoyolu’nda tır sürücüleri bölgedeki dinlenme tesislerine yönlendirildi. Kar yağışının etkisiyle çok sayıda trafik kazası da meydana geldi.

Yoğun kar yağışının devam ettiği ilçelerde yurttaşlar ilerlemekte zorlanırken, O-3 bağlantı yolu Esenler mevkiinde trafiğin durduğu, yollarda mahsur kalan bazı yurttaşların toplu taşıma araçlarından inerek yürümeyi tercih ettiği görüldü. Silivri'de kar yağışı etkisini sürdürürken birçok fabrika saat 16.00 itibarıyla mesaiyi sonlandırırdı.

 

İSTANBUL’A GİRİŞ ÇIKIŞLARI KAPATILDI

İstanbul Valiliği ise yoğun kar yağışına karşı aldığı önlemler kapsamında yazılı açıklama yayınladı. Açıklamalara göre yoğun kar yağışı nedeniyle Trakya'dan İstanbul'a araç girişlerine ikinci bir duyuruya kadar izin verilmeyeceği bildirildi. Vatandaşlardan Trakya istikametinden yola çıkılmaması istenirken, Ankara ve Kocaeli yönünden gelen araçların sürücülerinin de dinlenme tesislerinde bekleyebilecekleri belirtildi.

Dün gece itibariyle alınan motokuryelik yapılması ile motosiklet ve elektrikli scooter kullanımı yasaklanması ise hala devam ediyor.

 

UÇUŞLAR DURDU

Hava muhalefeti nedeniyle İstanbul Havalimanı'na inemeyen uçaklar Tekirdağ Çorlu Atatürk Havalimanı'na yönlendirildi. Türk Hava Yolları (THY) ise yaptığı açıklamayla İstanbul Havalimanı'ndaki uçuşlarını yarın saat 04.00'e kadar durdurduğunu açıkladı.

 

HAVALİMANI'NIN KARGO TESİSİNDE ÇATI ÇÖKTÜ

İstanbul Havalima'nında kargo tesisinin çatısı yoğun kar yağışı nedeniyle çöktü. Görüntülerde bir işçinin enkaz altında kaldığı görülüyor. 

Öte yandan yoğun kar yağışı etkisini sürdürürken, yol açma çalışmalarının da yetersiz kaldığı gözlendi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı