İntihar etmek isteyen bir yurttaş, ‘Cumhurbaşkanına hakaretten gözaltına alındı
Haber
05 Şubat 2022 - Cumartesi 08:05
 
İntihar etmek isteyen bir yurttaş, ‘Cumhurbaşkanına hakaretten gözaltına alındı
Zonguldak’ta AKP İlçe Teşkilatı’nın binasının çatısına çıkarak intihar etmek isteyen A. Ç. isimli bir kişi, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla polisler tarafından gözaltına alındı.
Yaşam Haberi
İntihar etmek isteyen bir yurttaş, ‘Cumhurbaşkanına hakaretten gözaltına alındı

FERSUDE - Zonguldak’ta AKP İlçe Teşkilatı’nın binasının çatısına çıkarak intihar etmek isteyen A. Ç. isimli bir kişi, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla polisler tarafından gözaltına alındı.

 

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde A. Ç. isimli kişi 7 aydır çocuğunun kendisine gösterilmediğini iddia ederek AKP İlçe Teşkilatı çatısına çıktı ve yaşamına son vereceğini söyledi. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ve itfaiye ekibi sevk edildi. İtfaiye ekipleri intihar girişimi nedeniyle bina önüne hava yatağı açarken, polis ekipleri de A. Ç.’yi ikna etmeye çalıştı.

 

Bu sırada görevliler A. Ç.’nin eşini arayarak kızı ile telefonda görüşmesini sağladı. Zanlının bir anlık dalgınlığından faydalanan polis ekipleri kendisini tutarak binadan aşağı indirdi. Gazetecilerin soruları üzerine zanlı “İstanbul yasası, evimi yıktı, yavrumu elimden aldı” diye yanıt verip Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret etti. Zanlı ambulansta sağlık kontrolünden geçirildikten sonra polis tarafından gözaltına alınarak sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.

 

Zanlının boşanma aşamasında olduğu eşinin şikayeti üzerine hakkında uzaklaştırma kararı bulunduğu öğrenildi.

 

Geçtiğimiz yıl, Erdoğan'ın posterini yırttığı iddiasıyla gözaltına alınmıştı

 

Zanlının geçtiğimiz yıl aralık ayında da Kaymakamlık binasına gittiği, duvarda asılı bulunan Erdoğan’ın fotoğrafını yırtarak küfür ve hakaret ettiği için polis tarafından gözaltına alındığı bildirildi. (İHA)

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı