İki çocuğa cinsel istismarda bulunan çifte 108'er yıl hapis istendi
Haber
27 Kasım 2021 - Cumartesi 09:42
 
İki çocuğa cinsel istismarda bulunan çifte 108'er yıl hapis istendi
Saydam ve Aydemir hakkında, 2 çocuğa karşı eylemlerinden ayrı ayrı 'çocuğun cinsel istismarı' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçlarından toplam 108'er yıl hapis talep edildi.
Yaşam Haberi
İki çocuğa cinsel istismarda bulunan çifte 108'er yıl hapis istendi

Dilek Ece Aydemir, 2 ay önce meydana gelen olayda, apartmanda komşularının çocuğu onun bir arkadaşına "Kahvaltı yapacağız" diyerek, erkek arkadaşı Mustafa Saydam'ın yanına götürdü.

 

Mustafa Saydam ve Dilek Ece Aydemir, 2 çocuğu daha sonra taksiyle kiraladıkları eve götürdü. Mustafa Saydam'ın, evde zorla içki içirip, darbettiği 2 çocuğa cinsel istismarda bulunduğu iddia edildi.

 

Binada görevli kapıcının sesler üzerine zile basmasının ardından Mustafa Saydam, 2 çocuğa bıraktı. Çocuklardan birinin durumu anlattığı annesinin şikayeti üzerine Mustafa Saydam ile kız arkadaşı Dilek Ece Aydemir, polis tarafından yakalanıp, tutuklandı.

 

108'er yıl hapis istemi

 

Saydam ve Aydemir hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma tamamlanarak, iddianame hazırlandı. Ankara Batı 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede, sanıklar Saydam ve Aydemir hakkında, 2 çocuğa karşı eylemlerinden ayrı ayrı 'çocuğun cinsel istismarı' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçlarından toplam 108'er yıl hapis talep edildi.

 

İddianamede ifadelerine yer verilen sanıklardan Dilek Aydemir, çocuklarla kahvaltı yapmak için sözleştiklerini daha sonra bir kıyafet mağazasına gittiklerini, Sonra Mustafa’nın geldiğini ve hep beraber günübirlik kiralanan bir eve gittiklerini söyledi, taciz olayını görmediğini, başka bir odada olduğunu iddia etti. Özel bir firmada yüksek gerilim sistem teknikeri olarak çalışan Mustafa Saydam da suçlamayı kabul etmedi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı