Hacıhüsrev'de anlaşma yapanlara farklı, hakkını isteyenlere farklı fiyat veriliyor
Haber
09 Eylül 2022 - Cuma 13:08
 
Hacıhüsrev'de anlaşma yapanlara farklı, hakkını isteyenlere farklı fiyat veriliyor
Hacıhüsrev’de boşaltılan ve yıkılan evlere verilen ücretler, mahalle halkının tepkisini çekti
Gündem Haberi
Hacıhüsrev'de anlaşma yapanlara farklı, hakkını isteyenlere farklı fiyat veriliyor

FERSUDE - İstanbul Beyoğlu’na bağlı Hacıhüsrev Mahallesi’nde Eylül ayının başında polis ablukasında başlayan boşaltma işlemi ve sonrasında mahalle halkı, bazı kişilere firmanın halka söylediği ücretlerin çok üzerinde ödemeler yapıldığı, bazılarına ise hiç ödeme yapılmadığını açıkladı.

 

Polat Holding, yöneticiler tarafından bazı kişilere, diğer yurttaşlara verilmesi teklif edilen m2 ücret fiyatından fazla ücret verildiği orta çıktı. Konuştuğumuz mahalle halkı, aynı sokak içerisinde, ‘tarihi eser kaçakçılığı’ ile kaydı olan bir kişiye, 75 m2’lik evi için 4 milyon 500 bin ödendiğini, ancak ileri derece koah hastası olan yurttaşın evinin ise hiçbir bedel ödenmeden boşaltıldığını belirtti.

Mahalle halkı, fiyatlar konusunda şirketin farklı açıklamalar ve ödemeler yaptığını belirterek, anlaşma yapmayan yurttaşlara m2 fiyatı olaran 10 bin TL önerirken, bazı 80m2’lik evlere 4.200.000.00 TL, 70m2’lik eve 3.500.000.00 TL, 90 m2’lik eve 5.500.000.00 TL ödendiğini açıkladı.

 

Ne olmuştu

 

İstanbul Beyoğlu’na bağlı Hacıhüsrev Mahallesi’nde bazı evler, Polat Holding’in projesi kapsamında olduğu gerekçesiyle polis zoruyla boşaltılamaya başlandı. Bazı evler için alınan yürütmeyi durdurma kararı ise boşaltmak için yapılan polis operasyonu sırasında kaldırıldı. Buna yönelik yapılan itirazlar ise, ‘adli tatil’ gerekçesiyle işleme alınmadı.

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı