Efrin, Azez ve El Bab’da son 12 saatte üç patlama
Haber
13 Ocak 2022 - Perşembe 18:13
 
Efrin, Azez ve El Bab’da son 12 saatte üç patlama
Halep kırsalındaki TSK ve sadık grupların kontrolünde bulunan Efrin, Azez ve El Bab kentlerinde 12 saatten az bir sürede üç patlama meydana geldi.
Dünya Haberi
Efrin, Azez ve El Bab’da son 12 saatte üç patlama

FERSUDE - Türkiye destekli grupların kontrolündeki Efrin kentinde, bir cihatçının Kawa meydanındaki TSK üslerinin yakınında üstündeki bombayı patlatması sonucu çok sayıda kişi yaralandı.

 

Bu, Türkiye destekli grupların kontrolündeki alanlarda 12 saatten kısa bir süre içinde gerçekleşen üçüncü patlama oldu.

 

Efrin’deki patlamadan birkaç saat önce, Halep'in doğusunda bulunan Türkiye destekli grupların kontrolündeki El Bab kentinde, garajların önünde bubi tuzaklı motosikletin patlaması sonucu motosikletin sürücüsü öldü,  patlama alanının yakınında bulunan çok sayıda kişi yaralandı.

 

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi (SOHR) aktivistleri bu sabah, Halep'in kuzey kırsalında Türkiye destekli grupların kontrolünde bulunan Azez kentine bağlı El-Asaynah mahallesinde bir otomobilde IED patlaması meydana geldiğini söyledi. Patlamada bir kişi öldü, bir kişi de yaralandı.

 

SOHR kaynaklarına göre bomba yüklü araç saldırısı, askeri polisin disiplin gücü başkanını vurdu.  Saldırı, 2022'de Halep'in kuzey kırsalında TSK ve sadık grupların kontrolündeki bölgelerde meydana gelen ilk patlama.

 

2021 yılında "Fırat Kalkanı" bölgeleri ve çevresinde 47 patlama meydana geldi. Patlamalar IED, kara mayınları ve bubi tuzaklı araçların patlaması sonucu meydana geldi. Bu patlamalarda 32 kişi hayatını kaybetti: altısı çocuk ve üçü kadın olmak üzere 21 sivil ve 11 Türkiye destekli grupların üyesi olmak üzere 114'e yakın kişi yaralandı.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı