Diyarbakır’da parçalanmış olarak bulunan Kağanarslan cinayetinin şüphelisi de öldürülmüş
Haber
17 Kasım 2021 - Çarşamba 14:19
 
Diyarbakır’da parçalanmış olarak bulunan Kağanarslan cinayetinin şüphelisi de öldürülmüş
Bismil'de işlenen cinayet ile bağlantılı olduğu iddia edilen Mehmet Can Çelik isimli şahıs, Silvan yolu üzerinde uzun namlulu silahla taranarak öldürülmüş halde bulundu.
Gündem Haberi
Diyarbakır’da parçalanmış olarak bulunan Kağanarslan cinayetinin şüphelisi de öldürülmüş

Diyarbakır'ın Bismil ilçesi kırsalında hayvanlar tarafından parçalanmış olarak bulunan cansız bedenin, 22 Ekim'de ailesinin kayıp ilanı verdiği Mehmet Beraat Kağanarslan'a ait olduğu belirlendi. Olayla bağlantılı olduğu iddia edilen Mehmet Can Çelik ise Silvan yolu üzerinde uzun namlulu silahla taranarak öldürülmüş halde bulundu.

 

Bismil ilçesine 17 kilometre uzaklıktaki Tatlıçayır köyü mevkisinde çevrede ikamet eden köylüler, vücudunun bir kısmı hayvanlar tarafından parçalanmış erkek cesedi buldu. Haber verilmesi üzerine bölgeye jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekibinin yaptığı incelemede, vücut bütünlüğü bozulmuş ve ismi öğrenilmeyen erkeğin 15-20 gündür arazide olduğu tespit edildi.

 

KİMLİĞİ TESPİT EDİLDİ

Yapılan incelemelerin ardından ceset, otopsi için ambulansla Adli Tıp Kurumu'na gönderilirken, kimlik tespiti için kayıp kişilerin ailelerinden DNA örnekleri alınması sonrası parçalanmış cesedin 22 Ekim'de ailesi tarafından kayıp ilanı verilen Mehmet Beraat Kağanarslan'a ait olduğu tespit edildi. Yapılan işlemlerin ardından ailesi tarafından Adli Tıp Kurumu'ndan alınan Kağanarslan'ın cenazesi, Hazro ilçesinde toprağa verildi.

 

OLAYLA İLGİSİ OLAN ŞAHIS DA ÖLÜ BULUNDU

Bismil Haber'de yer alan habere göre, Jandarmanın, Mehmet Beraat Kağanarslan'ın ölümüyle ilgili incelemesi sürerken, olayla ilgisi olduğu iddia edilen Mehmet Can Çelik ise Silvan yolu üzerinde uzun namlulu silahla taranarak öldürülmüş halde bulundu.

 

Kimliğinin açıklanmasını istemeyen bir aile yakını, cinayetlerin borç para meselesinden işlendiğini, borçlu Kağanarslan’ın ölü bulunmasının ardından, alacaklı olduğu iddia edilen Çelik’in de öldürüldüğünü söyledi.

 

SORUŞTURMA DEVAM EDİYOR

Çevredekiler tarafından öldürülmüş halde bulunan Çelik'in cansız bedeni olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından yapılan inceleme sonrası morga kaldırıldı. Güvenlik güçleri, her iki olayla ilgili olarak başlattığı çok yönlü incelemeyi ise sürdürüyor.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı