Ambulans verilmeyen yatalak hasta sedyeyle eve götürüldü
Haber
11 Ocak 2022 - Salı 12:08
 
Ambulans verilmeyen yatalak hasta sedyeyle eve götürüldü
İzmir’de 80 yaşındaki yatalak teyzesini hastaneye götüren Tolga Mert, muayenenin ardından ambulans verilmeyince hastasını sedye ile eve götürdü.
Yaşam Haberi
Ambulans verilmeyen yatalak hasta sedyeyle eve götürüldü

FERSUDE - İzmir’in Selçuk ilçesinde Tolga Mert isimli yurttaşın 80 yaşındaki yatalak teyzesi, rahatsızlanınca Selçuk Devlet Hastanesi’nin aciline kaldırıldı. Hastanedeki işlemlerinin ardından eve götürülmesi istenen hasta için ambulans tahsis edilmedi. Hastanın belinden de sakatlığı olduğu için arabaya binemeyeceğinin söylenmesine ve hastane çalışanlarının yoğun çabasına rağmen ambulans tahsis edilmeyen hastayı yakınları, sedye ile eve kadar götürülmek zorunda kaldı.
 
 
SAĞLIK SİSTEMİNE TEPKİ 
 
Sanal medyada yaptığı paylaşımla sağlık sistemine tepki gösteren Mert, “Övündüğünüz sağlık sisteminiz yerin dibine batsın! Koca koca binaların içinde muhtaç olun bu durumlara. Hastane personeli kişisel çabası ile de ambulans ile eve getirilmesine çare olamadı. Selçuk Devlet Hastanesi personeline kişisel çabaları için teşekkürler. Sağlık sisteminize binlerce lanet olsun” ifadelerini kullandı. 
 
 
MA
Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı