AKP'li Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin pazar yerini kaldırması protesto edildi
Haber
11 Ocak 2022 - Salı 07:51
 
AKP'li Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin pazar yerini kaldırması protesto edildi
İstanbul Gaziosmanpaşa’da bulunan 500 Evler Salı Pazarı’nın yerinin AKP’li belediye tarafından kaldırılmasını protesto eden pazarcı esnafı ve yurttaşlar, ikinci kez pazar yerinde toplanmak istedi.
Yaşam Haberi
AKP'li Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin pazar yerini kaldırması protesto edildi

FERSUDE – İstanbul Gaziosmanpaşa’da bulunan 500 Evler Salı Pazarı’nın yerinin AKP’li belediye tarafından kaldırılmasını protesto eden pazarcı esnafı ve yurttaşlar, ikinci kez pazar yerinde toplanmak istedi. 

 

Gazisomanpaşa’da bulunan ve 60 yıllık tarihi bulunan 500 Evler Salı Pazarı’nın AKP’li Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından kaldırılması ve mahalle dışında bir kapalı alanın pazarcılara tahsis edilmesini protesto eden pazarcılar ve yurttaşlar ikinci kez pazar alanında toplanmak istedi. 

 

Pazar güzergahının tamamen polis ablukasında olması ve ara sokakların dahi kapatılmış olmasından dolayı pazarın başlangıç yerinde toplanmalarına izin verilen pazarcılar burada pazarın kapatılmasını protesto etti. 

 

İstanbul Umum Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Mesut Şengün’ün de katıldığı protesto eylemine yurttaşlarda destek verdi. Şengün’den önce kürsüye çıkan emekli bir yurttaş, “Devletin onca sorunu varken, pazara kalmasın. Ben iki kişilik aileyim bir portakal alamıyorum, marketlerden alamıyorum. Pazarımızı istiyoruz” dedi. 

 

Şengün yaptığı açıklamada ise, hem Gaziosmanpaşa Belediyesi hem de İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile yaptıkları görüşmelerde verilen pazar yerinin uzak olduğunu belirtip, daha yakın bir yer istediklerini belirtti. Şengün, alanda yaptığı açık oylama sonrası, kendilerinin belirttiği iki alan olduğunu belirterek, bu konuda ısrarcı olacaklarını belirtip, bir çözüm bulunana kadar her Salı burada olacaklarını söyledi.

 

Şengün, gösterdikleri alanlar için, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun gün içinde gelip denetim yapacağını ve karar vereceklerini belirtti.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı