Akar: PKK konusunda Barzani ile mutabıkız
Haber
20 Şubat 2022 - Pazar 12:24
 
Akar: PKK konusunda Barzani ile mutabıkız
Savunma Bakanı Hulusi Akar, görüştüğü Federe Kürdistan Bölgesi Başkanı Nêçirvan Barzani ve Başbakan Mesrur Barzani ile PKK’nin ortadan kaldırılması konusunda mutabık olduklarını söyledi.
Gündem Haberi
Akar: PKK konusunda Barzani ile mutabıkız

FERSUDE - Brüksel'deki NATO Savunma Bakanları Toplantısı'nın ardından Almanya'ya geçen Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, küresel, bölgesel güvenlik sorunlarının tartışıldığı Münih Güvenlik Konferansı'na katıldı. Münih’te gazetecilere açıklamalarda bulunan Akar, konferansta Federe Kürdistan Bölgesi Başkanı Nêçirvan Barzani ile Federe Kürdistan Bölgesi Başbakanı Mesrur Barzani ile yaptığı görüşmeleri de değerlendirdi.   
 
 
Akar, Türkiye'nin tüm komşularının sınırlarına, bağımsızlığına, egemenliğine saygılı olduğunu savunarak, sınır dışına operasyon düzenlemelerinin komşularına saygısızlık olmadığını iddia etti. Akar, “Bir an önce oralarda nizamı intizamı, sükûneti, barışı bozan ‘terör’ unsurlarının ayıklanmasına gayret gösteriyoruz. Bu manada hem Dışişleri Bakanı Hüseyin, IKBY Başkanı Neçirvan Barzani hem de IKBY Başbakanı Mesrur Barzani ile yaptığımız görüşmelerde de bu konuda hepimiz mutabıkız. ‘Teröre’ karşı mücadele ve bundan bir an önce kurtulma konusunda hepimiz mutabıkız. Ben kendilerine çok açık ve net bir şekilde şunu ifade ettim: 40 yıldan beri mücadele ediyoruz. Artık bundan bir an önce kurtulmamız gerekiyor. Bunun için de ‘terörist’ neredeyse hedefimiz orası ilkemizi kendilerine hatırlattık.”
 
 
MA
Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı