Van Gölü’nde ‘canavar’ heyecanı
Haber
28 Ekim 2021 - Perşembe 13:41
 
Van Gölü’nde ‘canavar’ heyecanı
Dünyanın en büyük sodalı gölü olan Van Gölü'nde yüzen canlıyı canavar sanan vatandaşlar, büyük heyecan yaşadı. Ancak kıyıya yaklaşınca canavar sanılan şeyin yaban domuzu olduğu anlaşılınca heyecan yerini hayal kırıklığına bıraktı.
Gündem Haberi
Van Gölü’nde ‘canavar’ heyecanı

FERSUDE - Tuşba ilçesinin kırsal Adır Mahallesi'nde Van Gölü sahilinde gezintiye çıkanlar, gölde hareketlilik fark etti. Gölde hızla ilerleyen, siyah renkli ve sırtının tırtırlı olduğu öne sürülen canlı, görenleri heyecanlandırdı.

 Van'da sabah saatlerinde işe giden vatandaşlar, Van Gölü'nün açıklarında esrarengiz bir cisim fark etti. Daha sonra araçtan inen vatandaşlar, yüzen cismin karaya yaklaştığını görünce büyük heyecan yaşadı.

 

VAN GÖLÜ CANAVARINA BENZETTİ


Vatandaşlar, gördükleri cismi efsane haline gelen Van Gölü Canavarına benzetti. O anları cep telefon kamerasıyla saniye saniye kaydeden vatandaşlar, karaya yaklaşan cismin yaban domuzu olduğunu fark etti.

 

VATANDAŞLARI GÖRÜNCE GERİ DÖNDÜ


O esnada karaya doğru yüzden yaban domuzu ise vatandaşları görünce tekrar göle doğru yüzmeye başladı. Yaban domuzu yüzerek kıyıdan uzaklaşırken, vatandaşlar ise yaşadıkları şoku atlattıktan sonra yollarına devam ettiler.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı