Tara Mamedova ve Harûn Elkî'den düet: 'Seva çi'
Haber
07 Nisan 2022 - Perşembe 18:20
 
Tara Mamedova ve Harûn Elkî'den düet: 'Seva çi'
Tara Mamedova & Harûn Elkî ile birlikte düet yaptıkları single çalışması “Seva çi” yarın tüm dijital platformlarda yerinin alacak.
Kültür Sanat Haberi
Tara Mamedova ve  Harûn Elkî'den düet:  'Seva çi'

FERSUDE - Tara Mamedova & Harûn Elkî ile  birlikte düet yaptıkları single çalışması “Seva çi” 8 Nisan 2022 Cuma günü saat 00:00'da tüm dijital platformlarda yerini alıyor! Söz ve bestesi Tara Mamedova'ya ait olan şarkının dijital müzik platformlarındaki dağıtımını Believe Label gerçekleştiriyor.


 
Şarkının klibi aynı gün saat 17:30’da Tara Mamedova YouTube kanalında paylaşılacaktır!


 
“Seva çi” nasıl ortaya çıktı?


Dünyanın dört bir yanında savaş, açlık, çocuk, kadın, genç ölümleri bitmek bilmiyor. Rüyalarımız korku dolu, kalbimiz ve ruhumuz endişe dolu. Sabah huzurlu uyanamıyor, sokakta rahat yürüyemiyoruz. İçtenlikle gülemiyoruz. Gülüşümüz hep yarım, hep acı.
Hepimizin bir gün öleceği bu dünyada neden bu kadar acı çekiyoruz? Neden mutlu olamıyoruz? Kim için yaşıyoruz, kim için ölüyoruz?Neden gencecikken  kalbimiz yaşlanıyor. Çocukluğumuz yok oluyor. Neden kendimiz olamıyoruz? İstemesekte hep başkalarını memnun etmeye çalışıyoruz… 


Biz; kadın, erkek, çocuk, genç, yaşlı hep beraber acı çekiyoruz ve çoğu zaman nedenini sorgulamadan bu durumu kabul ederek, yaşamaya devam ediyoruz. “Seva çi” tam da bu ızdırabı sorgulayan, kendi içinde kalan ışığa sığınıp umudu arayan, kendini arayan hislerle yazıldı.


 
Klip çalışması nasıl ortaya çıktı? 

 
Sözleri ve müziği Tara Mamedova’ya, aranjesi ise Serkan Duran’a ait eserin klibi geçtiğimiz günlerde çekildi. Tara Mamedova ve yakın dostu Harûn Elkî ile birlikte düet yaptığı şarkının klibinin de şarkının kendisi gibi sevileceğini gösteriyor. Çekimlerinin Sarıyer’de bir stüdyoda yapıldığı klibin yönetmeni ise geçtiğimiz günlerde yine Sanatçı Tara Mamedovanın fotograf çekimlerini yapan ve pek çok ünlü isimle çalışan usta fotoğraf sanatçısı Murat Arık. Her iki sanatçının da mimiklerini öne çıkardığı klip 8 Nisan da Tara Mamedova’nın Youtube kanalında saat 17:30da tüm müzik severlerin ilgisine sunulacak. 


 
Seva çi KÜNYE
 
Söz: Beste/Müzik: Tara Mamedova
Aranje :Serkan Duran
Mix&Mastering: Erman Aydöner 
Studio: Harûn Elkî
Violin,Buzuki,Cümbüş,Ud, 
Percussion:Serkan Duran.
Bass Gitar : Şener Yilmaz 
Gitar: Harun Elki 
Klarnet, Duduk: Erdi Arslan
Fotoğraf :Murat Arik 


Klip
Yönetmen: Murat Arık
Görüntü Yönetmeni: Aykut Tütüncü
Kurgu-Montaj: Akan Açıksöz

 

 
 
Tara MAMEDOVA


Çocukluğu Kırgızistan ve Rusya’da geçen sanatçı, müzik eğitimine Fransa’da devam etmiştir. Orada tanıştığı sokak müzisyenleriyle Jazz’a yönelse de Rus Romans müziğinin tınılarını, ana dili Kürtçeyle birleştirerek ilk albümü “Ax”ı yayınlamıştır. Farklı tarzıyla müzik endüstrisinde sesini duyuran sanatçı, yurtiçi ve yurtdışı pek çok başarılı konsere imza atmıştır. Ünlü söz yazarı ve besteci Yasmin Levy ile ortak besteler yapan şarkıcının şarkılarını söyleyenler arasında Rus devlet ve Unesco sanatçısı Zara Mgoyan da vardır. “Live Studio Session Istanbul” ve “Giran” isimli toplam üç albümü ve pek çok single çalışması olan sanatçı, çok katmanlı kültürel birikimini de katarak, evrensel müzik yapmaya devam etmektedir.

 

Harûn ELKİ


Harûn Elkî 1975  yılında Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde dünyaya gelmiştir. İlkokul ve lise öğrenimini Beytüşşebap da tamamladı.1997 Yılında Adana MKM (Mezopotamya Kültür Merkezi) bünyesinde kurulan Koma Rewşen’e solist olarak katılan Harûn Elkî, profesyonel müzik hayatına da böylece başlamıştır. 2002’de ortaya çıkan ilk albümü “Asê” ile ardından ise 2005’de “Pola Nu” isimli iki albümle kısa zaman da binlerce dinleyici tarafından tanınmıştır. 13 yıl süren Koma Rewşen grubu, yurtiçinde ve yurtdışında yüzlerce konserde bulunmuşlardır. 2011 yılında grubun dağılmasıyla birlikte grubun solistlerinden Harûn Elkî, yaşamını İstanbul’da sürdürmeye başlamıştır. Müzik hayatına tek başına devam etmeye karar veren sanatçı, yeni bir üretim sürecine girmiştir.Pasaj müzik etiketiyle 2016 yılı Mayıs ayında “Tutunma” 2017 Ocak ayında “Sus” adlı iki Single çalışması yapmıştır. Daha sonra 2019 yılında ise Red müzik etiketi ile “Seyrana Gula” albümünü çıkarmıştır. Nisan 2020’de Mesut Marangoz ile yaptıkları düetle “Karwan” isimli şarkıyı müzik severlerle buluşturmuştur. Son albümü “Rev” ise yine Red Müzik etiketi ile 2020’nin son albüm çalışması oldu. Albümde dokuz eser okuyan sanatçı, sadece “Xengilok” isimli esere klip çekebilmiştir.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı