Sözcü yazarından İmamoğlu eleştirisi: 'Tayyip Erdoğan taklidi'
Haber
08 Mayıs 2022 - Pazar 10:35
 
Sözcü yazarından İmamoğlu eleştirisi: 'Tayyip Erdoğan taklidi'
Sözcü yazarı Necati Doğru, yandaş gazetecilerle gezi gerçekleştiren İmamoğlu'na dair 'Tayyip Erdoğan taklidi' ifadesini kullandı.
Gündem Haberi
Sözcü yazarından İmamoğlu eleştirisi: 'Tayyip Erdoğan taklidi'

FERSUDE - Sözcü yazarı Necati Doğru "VIP otobüs gazeteciliği: Kirli çorap!" başlıklı yazısında, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun yandaş gazetecilerle gerçekleştirdiği geziye dair eleştiride bulundu. 

 

Doğru, yazısında "Bu bal gibi taklit. Tayyip Erdoğan taklidi" ifadelerine yer verdi.

 

Doğru'nun yazısında öne çıkanlar şöyle:

"Tayyip Erdoğan’ın uçağında yaptığının aynısını Ekrem İmamoğlu otobüsünde yeniden şekillendirdi. Önce gazetecileri sabah erken uçağına doldurup Trabzon’a uçurdu, oradan da Tayip Erdoğan’ın VIP uçağının iç yapısını aynen taklit etmiş otobüse bindirip Rize’ye hareket ettirdi. Otobüste orta yerde bir masada Ekrem İmamoğlu oturuyor ve o bilinen tandık parlatma gazetecileri (içlerinde gazeteciliği hakkıyla yapan yıpranmamış bir iki isim var; onları ayrı tutarım ve böyle bir karenin içinde yer aldıkları için kalemlerine yazık ettiklerini düşünürüm) başkanın arkasında ve önünde fincancı katırı gibi dizilmişler.

 

Ekrem İmamoğlu 'Ben Tayyip Erdoğan'ın uçağına ve otobüsüne binen gazetecileri de benim otobüsüme çağırdım çünkü ben değişim yapmak peşindeyim' diye özetleyebileceğim bir açıklama da yaptı.

 

Tamam da... Bu değişim değil. Bu bal gibi taklit. Tayyip Erdoğan taklidi."

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı