Şirket yetkilisinden PTT-Sen Genel Başkanı'na tehdit
Haber
22 Eylül 2021 - Çarşamba 17:36
 
Şirket yetkilisinden PTT-Sen Genel Başkanı'na tehdit
Park Konak A.Ş Şirketi, bünyesinde çalışan işçileri sendikaya üye yaptığı için PTT- Sen Genel Başkanı Halit Büyük'ü “Kafanı koparırım” diyerek tehdit etti.
Emek Haberi
Şirket yetkilisinden PTT-Sen Genel Başkanı'na tehdit

PTT Sen Genel Başkanı Halit Büyük, Cumartesi günü Bodrum'da Park Konak A.Ş Şirketi yetkilisi tarafından tehdit edildiğini duyurdu. İşten çıkarılan sendika yöneticileri ile ilgili açılan sendikal tazminat talepli işe iade davasının duruşması İzmir Adliyesi 22’nci İş Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmaya sendika yöneticileri ve şirket yöneticileri ile tarafların avukatları katılırken, duruşmada dinlenen şirket yöneticilerinin sendikal baskı yapmadıklarını ileri sürdükleri öğrenildi. Duruşma 8 Şubat 2022 tarihine ertelendi. 
 
 
BAŞKANA TEHDİT 
 
Duruşmanın ardından açıklamada bulunan PTT- Sen Genel Başkanı Halit Büyük, “Muğla'daki şirket yetkilisi İdris Oktay sendikal baskı yaptığını Bodrum'daki çalışanlarımıza kendisi itiraf etmiştir. Cumartesi günü Bodrum'da tatsız şeyler yaşadık. Şirket yetkilisi İdris Oktay beni kafamı kopartmakla tehdit etti. Ramazan Oktay'da yanındaydı. Bu nedenle can güvenliğim yok. Yavuz Çakır azmettirici olduğu için onun hakkında ve İdris Oktay ile Ramazan Oktay hakkında Bodrum Polis Merkezi'nde suç duyurusunda bulundum. Bu durumu savcılığa da bildirdik” dedi. 
 
PTT Sen üyelerine seslenen Büyük, “Bütün illerde kimler baskı yapıyorsa bu kişiler hakkında da tekrar suç duyurularımızı yapacağız. Teftiş kuruluna ve Çalışma Bakanlığı'na şikayetlerimizi yapacağız. Sizler dik durun. Bu bizim son çizgimiz. Burada yenilirsek 5-10 sene belki de PTT'ye taşeron işçiler için sendika giremez. Dik duralım" diye belirtti. 
 
Sendika, yarın Bayraklı Metro Durağı ile PTT İzmir Başmüdürlüğü önünde tehditlere karşı açıklama yapacak.
Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı