‘Saray’da genel af konuşuluyor’
Haber
15 Aralık 2021 - Çarşamba 11:16
 
‘Saray’da genel af konuşuluyor’
‘Saray koridorlarında kötü gidişatı durdurmak için düşünülen formüller asgari ücretle sınırlı değil’ diyen gazeteci Ahmet Takan, genel af meselesinin gündeme gelebileceğini ileri sürdü.
Gündem Haberi
‘Saray’da genel af konuşuluyor’

FERSUDE - Korkusuz gazetesi yazarı Ahmet Takan, bugünkü yazısında Saray’ın kötü gidişi durdurmak için düşündüklerini yazdı. “Çok yakından biliyorum, saray koridorlarında kötü gidişatı durdurmak için düşünülen formüller sadece asgari ücretin yükseltilmesi, 3600 ek gösterge ve EYT ile  sınırlı değil” diyen Takan, genel af meselesinin de gündeme geleceğini ileri sürdü.

 

Japon bankası Nomura'nın hazırladığı raporda yer alan ‘dış politika vakası’ ve ‘OHAL’ ilan edilebileceğine yönelik söylemleri ve Prof. Dr. İzzet Özgenç'in ekonomik OHAL ilan edilebileceğine dair paylaşımını hatırlatan Ahmet Takan, "Sarayın iktidarı kaybetmemek hatta seçimden kaçmak için ortaya sunduğu bu formül bir kamuoyu yoklaması niteliğinde olabilir. Ölümü gösterip sıtmaya razı getirmek gibi… Çünkü çok yakından biliyorum, saray koridorlarında kötü gidişatı durdurmak için düşünülen formüller sadece asgari ücretin yükseltilmesi, 3600 ek gösterge ve EYT ile  sınırlı değil. Bu kadar yıpranmışlığa bunların bir çare olamayacağı ve yeterli gelemeyeceği anlı şanlı AKP büyükleri tarafından dillendiriliyor." dedi.

 

Takan, "Toplumu iyice bunaltıp gerip sonrada ortaya kurtarıcı Tayyip Erdoğan formülünü sunmak klasik bir saray oyunudur. Değişik formatlarda nicelerine şahit olduk… Doğruyu söylemek gerekirse; çoğunu da ahaliye yedirdiler!.." diye yazdı.

 

'GENEL AF KONUŞULUYOR'

"Sözü, saray fısıltılarına getireceğim" ifadelerini kullanan Takan, yazısını şöyle sürdürdü:

Genel af sarayın gündemine tekrar girdi… Kendilerinin hesabına göre, kapsayacaklar ve aileleri birlikte en az 10 milyon kişiyi ilgilendirecek. Bakın, altını kalınca tekrar çiziyorum; genel af, sarayda sadece KONUŞULMA aşamasında… Bir siyasetçi dostumla sohbet ediyordum, seçime yakın çıkarılacak genel affın ekonomik rüşvetlerden daha etkili olacağını söyledi ve “en az 5 puan yükseltir” dedi. Bence de öyle!.. Bu seferki genel af bir infaz indirimi olmaz. Mahkemelerin olmayacağı bir af olur. “Ne demek istiyorsunuz” diye sual ederseniz, şöyle izah ederim:

Saray her zamanki gibi bir taşla 5-10 kuş düşürmenin peşinde olur. Genel affı, hesapladıkları seçim tarihinin hemen öncesine denk getirirler. Seçim kazandırırsa ne ala… Yok kaybederlerse, zaten bu af kendilerini de yargılanmaktan kurtaracak şekilde olur.”

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı