Sağlık sorunları artan Emine Şenyaşar'dan avukatlara dava sürecinde kendilerine destek çağrısı
Haber
14 Eylül 2021 - Salı 12:41
 
Sağlık sorunları artan Emine Şenyaşar'dan avukatlara dava sürecinde kendilerine destek çağrısı
Urfa Adliyesi önünde sağlık sorunlarına rağmen Adalet Nöbeti'nin sürdüren Emine Şenyaşar, tüm avukatlara dava sürecinde kendilerine destek olmaları yönünde çağrı yaptı.
Gündem Haberi
Sağlık sorunları artan Emine Şenyaşar'dan avukatlara dava sürecinde kendilerine  destek çağrısı

FERSUDE - AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde devam eden Adalet Nöbeti, 190’ıncı gününe girdi. Sabah saatlerinde “Şenyaşar Ailesi Adalet Köşesi” olarak adlandırılan alana gelen anne ve oğlu, “Sadece adalet istiyoruz” yazılı dövizlerle nöbeti başlattı.
 
 
Anne Emine Şenyaşar eylemlerinin 190’ıncı gününde avukatlara seslendi. Sağlık sorunlarının arttığına değinen Şenyaşar, “Ameliyat olmam gerekiyor ama taleplerimiz karşılanmadan ameliyat olamam. Türkiye’de ne kadar avukat varsa gelsinler bize çözüm bulsunlar. Evde oturamıyoruz, burada da oturacak durumumuz kalmadı. Bütün avukatlar bir araya gelerek bize bir yol çizsinler. Bu artık böyle devam edemez” şeklinde konuştu.
 
 
'BENİ DE TUTUKLAMAK İSTİYORLAR'
 
Taleplerinin karşılanması durumunda eve döneceğini söyleyen Şenyaşar, şöyle devam etti: “3 yıldır oğlum tutuklu, tek kişilik hücrede tutuluyor. Taleplerimizin karşılanması için bütün avukatlara çağrımdır, gelsinler bizimle birlikte adliye önünde otursunlar. Çocuklarımı katledenler cezalandırılsın. Çağrım vicdan sahibi bütün avukatlara. Bana dava açıyorlar, oğlum cezaevinde ben burada çürüyorum. Oğlumu tutukladıkları yetmiyormuş gibi şimdi beni de tutuklatmak istiyorlar. Buna bir son verin.” 
 
 
'ZULME SESSİZ KAMAYIN' 
 
Aile sanal medya hesabından ise “Kaygılıyız, kuşkuluyuz ama ‘adalet’e olan inancımızı yitirmeyeceğiz. Şanlıurfa Adliyesi'nde hukukta uygulanan çifte standardı en iyi bilen savunmadır. Avukatlar herkes değildir. Bu zulme sessiz kalmamalı” mesajı paylaştı.
Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı