'Musa Anter'in Tüm Eserleri' raflardaki yerini aldı
Haber
28 Nisan 2021 - Çarşamba 16:01
 
'Musa Anter'in Tüm Eserleri' raflardaki yerini aldı
Aram Yayınevi, 100'üncü doğum yılı dolayısıyla Musa Anter'in tüm eserlerini özel baskılı bir kitapta topladı. 1590 sayfalık "Musa Anter Tüm Eserleri" kitabı özel boyutu ve baskısıyla kitap raflarındaki yerini aldı.
Kültür Sanat Haberi
'Musa Anter'in Tüm Eserleri'  raflardaki yerini aldı

 

 

FERSUDE - Musa Anter'in 72 yıllık hayatı boyunca çeşitli dönemlerde kaleme aldığı eserlerinin tamamı titiz bir çalışmayla biraraya getirildi. Aram Yayınevi, 100'üncü doğum yılında ulu çınar, bilge Apê Mûsa'yı en iyi şekilde karşılamak için dostları, yoldaşları, ailesi ve arkadaşlarının tanıklığı ve kaleminden anlattığı "Apê Musa 100 Yaşında" kitabının ardından, "Toplu Eserleri" ile Musa Anter'i kendi kaleminden gelecek kuşaklarla buluşturuyor. Aram imzası taşıyan 1590 sayfalık "Musa Anter Tüm Eserleri" kitabı özel boyutu ve baskısıyla kitap raflarındaki yerini aldı. 
 
 
Musa Anter'in "Birîna Reş", "Kara Yara", "Kimil", "Fıkralar", "Kimil Davası", "Şarktan Manzaralar", "Doğu'nun Kalkınması Türkiye'nin Kalkınması Demektir", "Vakayîname", "Hatıralarım 1-2", "Ülke ve Gündem Yazıları", "Çinara Min", "Ferhenga Kurdî Tirkî - Kürtçe Türkçe Sözlük" eserlerinin toplandığı özel baskılı "Tüm Eserleri" kitabının editörlüğünü Ulaş Güldiken, İlhami Sidar ve Rêdûr Dîjle yaptı.  
 
 
Okur kitabı eline aldığında Apê Musa'nın "Tüm Eserleri" külliyatında kuşakları etkileyen düşüncelerini, mücadelesini, tüm entelektüel ve insani özelliklerini bulacak. Her sayfada O'nun acılarına, hayallerine ve tecrübelerine yakından tanıklık edecek. Göz göze geleceği sadece 1590 sayfadan oluşan 'kalın' bir yapıt değil, masalsı gerçeğiyle, capcanlı hiyakeleriyle, yerel ve evrensel düşünceleriyle, konuşan eleştiren, yorumlayan, kökleri yaşadığı toprağın, görüşleri tarihin derinliklerine uzanan o bilge insanı Musa Anter'i bulacak. 
 
 
Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı