Mikail Aslan ile Apolas Lermi'den yeni proje
Haber
30 Ocak 2022 - Pazar 07:59
 
Mikail Aslan ile Apolas Lermi'den yeni proje
Dersimli sanatçı Mikail Aslan ile Karadenizli sanatçı Apolas Lermi, yeni bir proje ile dinleyiciyle buluşma buluşmanın heyacanını yaşıyorlar.
Kültür Sanat Haberi
Mikail Aslan ile Apolas Lermi'den yeni proje

FERSUDE - Dersimli sanatçı Mikail Aslan ile Karadenizli sanatçı Apolas Lermi, yeni bir proje ile dinleyiciyle buluşma buluşmanın heyacanını yaşıyorlar.


Karadenizin "Hayde" diyen heyecanlı sesi ile Dersim'in "şime" diyen coşkulu sesini birleştiren Mikail ile Apolas "HAYDE ŞİME" diyerek yola çıkıyorlar. Cem Erdost İleri trio iki sanatçının yolculuğuna eşlik edecek.


Yeni proje ile farklı sesler, renkler, tınılar, diller, enstrümanlar iç içe yanyana aynı sahnede olacak. Daha önce ortak klipte bir araya gelen Mikail ve Apolas'ın sesi Karadenizin dalgalarına ve rüzgarına karışarak yankılanıyor Munzur'un zirvesinden akıp Gözeler'in beyaz köpüklerinde eriyip kadim topraklara karışıyor.


Hayde Şime sadece Dersim ve Karadenize çıkan bir yol değil iki sanatçı geniş repertuarı, zengin enstrüman kullanımı, benzersiz sesi ve yorumu ile sınırları aşarak türküleri, ağıtlar, halayları, horonları buluşturuyor. Önümüz bahar, iki sanatçı seslerini, nefeslerini birleştirerek bizi topraktan yükselen umuda davet ediyor.


Baştan beri bu yolda birlikte yürüyen Kadir Yektaş da bu projeyi dinleyici ile buluşturmanın heyacanını yaşıyor.


Mart ayında start alacak Hayde Şime yolculuğunun ilk durakları Gebze ve İstanbul (Şişli)... Sonrasında diğer duraklarda buluşmalar devam edecek.


HAYDE ŞİME 


4 Mart Cuma 2022 saat:20.00 Gebze Osman Hamdibey Kültür Merkezi
5 Mart Cumartesi 2022 Saat:19.00 Şişli Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi 

Bilgi İçin 
Kadir yektaş 
05074332088 
Biletler: Biletix Gişe ve satış noktalarında

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı