Merih Aşkın’dan yeni albüm: Aşıklarda olmaz hile
Haber
19 Eylül 2021 - Pazar 15:18
 
Merih Aşkın’dan yeni albüm: Aşıklarda olmaz hile
Merih Aşkın, üçüncü solo albümü ''Aşıklarda Olmaz Hile'' ile, yeniden dinleyicileriyle buluştu.
Kültür Sanat Haberi
Merih Aşkın’dan yeni albüm: Aşıklarda olmaz hile

FERSUDE - 2013 yılında ''Siret'' ve 2015 yılında yayınlanan ''Terennüm'' albümlerinden sonra, yine Kalan Müzik etiketiyle yayınlanan Aşıklarda Olmaz Hile albümünde, aralarında Neşet Ertaş, Aşık Veysel, Mahzuni Şerif, Sadık Miskini ve Kaplani gibi Anadolu'da yaşamış büyük Aşıklara ait deyiş ve türküler yer alıyor.

 

Albümdeki tüm eserlerin düzenlemesi ve enstrüman icraları kendine has biçimiyle Merih Aşkın tarafından yapılan albümde, Perküsyonda Kerem Can Aslan, Kemanda Şervan Ayaz, Klarnette Caner Malkoç, Rebabta Ali Saran Merih Aşkın'a eşlik ediyor. Kalan Müzik Stüdyoları'nda kaydedilen albümün Mix ve Mastering işlemleri Zeynel Günbek ve Alican Özbuğutu tarafından gerçekleştirildi.

 

Albümde bir eserde ise, Anadolu Müziği'nin önemli ve yaratıcı müzisyenlerinden Ali Rıza Albayrak, sesi ve sazıyla Merih Aşkın'a konuk oldu.

 

Aşıklarda Olmaz Hile albümü, Spotify, itunes veDeezer gibi dijital platformlarda albüm dinlenebilir.

 

''Aşıklarda Olmaz Hile'' bu albümün gerçekleşmesini isteyen ve büyük destek veren, geçtiğimiz aylarda yitirdiğimiz Anadolu Müziği'nin ölümsüz hazinesi Hasan Saltık'a ithaf edilmiştir.

 

Albümü dinlemek için: Merih Aşkın - Garip I Aşıklarda Olmaz Hile © 2021 Kalan Müzik - YouTube 

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı