LaWje’den Büyük İstanbul Konseri
Haber
16 Şubat 2022 - Çarşamba 08:33
 
LaWje’den Büyük İstanbul Konseri
LaWje müzik grubu 18 Şubat Cuma günü saat 20:00’de Beşiktaş Süleyman Seba Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek büyük buluşmada grup geniş bir kadro ile sahnede olacak.
Kültür Sanat Haberi
LaWje’den Büyük İstanbul Konseri

FERSUDE - Pandemi nedeniyle uzun süredir dinleyicileri ile bir araya gelemeyen LaWje müzik grubu İstanbul’da konser verecek. 18 Şubat Cuma günü saat 20:00’de Beşiktaş Süleyman Seba Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek bu büyük buluşmada LaWje geniş bir kadro ile sahnede olacak.

 

Pandeminin insanları hareketsiz bıraktığını dile getiren LaWje’nin Solisti Ali Tekbaş, pandeminin yarattığı ağırlığı dinleyiciler üstlerinden atabilsin diye özelikle bu konserlerinde, seyircilerin gruba vokallik edebileceği, hep beraber söylenebilecek hareketli şarkılarla sahnede olmak istediklerini dile getirdi.

 

Kadim zamanlardan bu yana Hakkâri ve Botan’da söylene gelen kilam, payîzok, heyranok, şeşbendî ve narînî gibi formlardaki şarkıları uzun yıllardır derleyen, derledikleri kilamları, stranları kendi müzikal algılarıyla, geleneksel dokudan uzaklaştırmadan tekrar düzenleyen LaWje grubu, Kürt müziğinin Hakkâri ve Botan’daki derin deryası ile dinleyicileri buluşturuyor.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı