Kurtulmuş'tan 'seçim' açıklaması: Sadece AK Parti için değil, tüm dünya için önemli
Haber
01 Ocak 2022 - Cumartesi 16:29
 
Kurtulmuş'tan 'seçim' açıklaması: Sadece AK Parti için değil, tüm dünya için önemli
AKP'li Kurtulmuş gelecek seçimler hakkında, 'Sadece AK Parti için değil, bütün Türkiye ve hatta abartısız bir şekilde söylemek gerekirse tüm dünya için önemli' yorumunda bulundu.
Gündem Haberi
Kurtulmuş'tan 'seçim' açıklaması: Sadece AK Parti için değil, tüm dünya için önemli

FERSUDE - AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, İstanbul İl Başkanlığı binasında yapılan AKP AR-GE ve Eğitim Başkanlığı Teşkilat Akademisi İstanbul Eğitim Programı'na katıldı. Çok sayıda partilinin katıldığı programda konuşan Kurtulmuş, 2023 ve 2024'te seçimler olduğunu hatırlatarak “Bu seçimlerin sadece AK Parti için değil, sadece bu aziz davayı yüklenmiş olan siz değerli kardeşlerimiz için değil, bütün Türkiye için ve hatta abartısız bir şekilde söylemek gerekirse tüm dünya için önemli seçimler olduğunun altını çizmek isterim” ifadelerini kullandı.

 

'CHP'NİN ANLAYIŞINI GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURUP DAHA HIZLI ADIMLAR ATMALIYIZ'

“Özellikle karşımızdaki ittifakın ve özellikle o ittifakın ana unsuru olarak Cumhuriyet Halk Fırkası'nın, Cumhuriyet Halk Partisi'nin nasıl bir anlayış içerisinde olduğunu bilip bunu göz önünde bulundurarak adımlarımızı çok daha hızlı bir şekilde, çok daha kuvvetli bir şekilde atmak mecburiyetindeyiz” diyen Kurtulmuş şöyle devam etti:

“İstanbul'da geçtiğimiz yerel seçimler öncesinde verilen sözler, hepinizin ve bütün İstanbulluların kulağındadır. İstanbul'da 'Eğer bizi seçerseniz, bir tek vatandaşımızı bile sokağa bırakmayacağız. Bu bir namus sözüdür' diyenlerin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazandıktan sonra nasıl binlerce insanın haksız, hukuksuz yere kapının önüne koyduğunu biliyorsunuz.”

 

'CUMHURİYET HALK FIRKASI'NIN ZİHNİYETİ AYNI ZİHNİYETTİR'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun “helalleşme” açıklamasını hatırlatan Kurtulmuş, “CHP zihniyetini hâlâ aynı olduğunu” söyledi:

“Son zamanlarda milletin farklı kesimleriyle, yapmış oldukları yanlışlıklar dolayısıyla helalleşme sözü veren CHP'nin genel başkanına rağmen hâlâ Cumhuriyet Halk Partisi'nde eski CHP'nin fikriyatını dile getirenlerin var olduğunu da görüyorsunuz. Biz helalleşmeden bahsetmenin eğer bu bir seçim manevrası değilse eğer bugün seçim taktiği değilse gerçekten önemli olduğunu değerli bulduğumuzu ifade etmiştik. Ama helalleşmeden önce milletin geniş kesimlerini mağdur eden Cumhuriyet Halk Partisi'nin zihniyeti dolayısıyla da milletten özür dilenmesinin şart olduğunu altını çizerek ifade etmiştim. Öyle görünüyor ki; CHP aynı CHP, Cumhuriyet Halk Fırkası'nın zihniyeti aynı zihniyettir.”

 

Kurtulmuş, konuşmasında CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 4-6 yaş Kur'an kurslarıyla ilgili sözlerini ve okul öncesi verilen din eğitimini “Orta Çağ zihniyeti” olarak tanımlamasını da eleştirdi.

 

Numan Kurtulmuş, “Daha birkaç gün evvel, CHP'nin hem de şu anda önemli sözcülerinden birisi olan bir zat kalkarak televizyon kameraları önünde, yüzde 99'u Müslüman olan bir milletin kutsal kitabı olan Kur'an eğitimini hedef alarak; 4-6 yaşındaki çocukların, okul öncesi eğitimlerini hazmedememiş olduğunu dışarıya vurumunu her şekilde anlatarak ama ondan daha da önemlisi Kur'an eğitimini Orta Çağ karanlığının bir parçası olarak anlatma zihniyeti, gerçekten son derece karanlık, son derece orta çağı temsil eden bir CHP zihniyetidir” dedi.

 

'KENDİ ARKADAŞLARINIZA FREN YAPTIRIN'

Kılıçdaroğlu'ndan helalleşme için önce CHP yöneticilerine “fren yaptırmasını” isteyen Kurtulmuş, “Eğer helalleşmeyi gerçekten ciddi bir şekilde düşünüyorsanız, önce kendi arkadaşlarınıza şöyle bir fren yaptırın. Bu arkadaşlarınız her gün milletten özür dileyecek, milletin değerleriyle kavga ve mücadele görüntüsü içerisinde bazı sözleri sarf etmelerinin önüne geçin. Bu millet her sözden ciddiyet bekler. Hesaplaşma  sözünü ortaya atıp, ondan sonra, bildiğiniz o eski 28 Şubat zihniyetini o eski o batıcı mukallit zihniyeti ortaya koymasını da bu millet ibretle takip eder” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı