Kılıçdaroğlu SADAT'ın önünde
Haber
13 Mayıs 2022 - Cuma 12:37
 
Kılıçdaroğlu SADAT'ın önünde
Kemal Kılıçdaroğlu'nun sabah gerçekleştirilen olağanüstü MYK toplantısı sonrası 'sürpriz' bir ziyaret gerçekleştireceği duyurulmuştu. Kılıçdaroğlu, SADAT'ın önüne geldi ve basın açıklaması yaptı.
Gündem Haberi
Kılıçdaroğlu SADAT'ın önünde

FERSUDE - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu CHP’li vekillerle birlikte Beylikdüzü’ndeki SADAT binasının önüne geldi.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu sabah partisinin İstanbul İl Başkanlığı'ndan olağanüstü MYK toplantısı düzenlemişti. Bu toplantı sonrası il binasından ziyaretler gerçekleştirmek için ayrılan Kılıçdaroğlu, öğleden sonra İstanbul Beylikdüzü'nde Uluslararası Savunma Danışmanlık İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin (SADAT) önüne geldi.

 

"Türkiye asla paramiliter kuruluşlara teslim edilmeyecek. Seçim güvenliği önemlidir. SADAT bir paramiliter kuruluştur" diyen Kılıçdaroğlu, "Düne kadar Erdoğan'ın danışmanlığını yapıyorlardı. Gayrinizami harp eğitimi veriyorlar. Burası terörist yetiştiren bir kuruluş. Bugün Türkiye'de milyonlarca insan varsa ve bunlar Suriye'den geldiyse en büyük rolü oynayan SADAT. Erdoğan'a soruyorum, sen bu kurumla neden çalıştın? CHP demokratik yollarla bu ülkede seçimin yapılması için elinden geleni yapacak. SADAT gibi kuruluşlar, kim olursa olsun seçimi gölgeleyecek, seçimin güvenliğini sarsacak herhangi bir şey olursa sorumlusu SADAT ve Erdoğan'dır. Biz SADAT'çılardan korkacak değiliz. Korkanlar kapılarını açmayanlardır" ifadesini kullandı.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı