Kılıçdaroğlu'ndan TÜİK tepkisi: Kılıçdardoğlu: Ekonomi dehası, her şeyi eline yüzüne bulaştırdın
Haber
03 Ocak 2022 - Pazartesi 08:22
 
Kılıçdaroğlu'ndan TÜİK tepkisi: Kılıçdardoğlu: Ekonomi dehası, her şeyi eline yüzüne bulaştırdın
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TÜİK'in yıllık enflasyon rakamını açıklamasının ardından Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yüklendi. Kılıçdaroğlu, metal işçilerine yüzde 17 zam teklifinde bulunan iş insanlarına da tepki gösterdi.
Siyaset Haberi
Kılıçdaroğlu'ndan TÜİK tepkisi: Kılıçdardoğlu: Ekonomi dehası, her şeyi eline yüzüne bulaştırdın

FERSUDE - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TÜİK'in yıllık enflasyon rakamını açıklamasının ardından Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yüklendi. Kılıçdaroğlu, metal işçilerine yüzde 17 zam teklifinde bulunan iş insanlarına da tepki gösterdi.

 

Kılıçdaroğlu'nun paylaşımı şöyle:  

 

- TÜİK yıllık tüketici enflasyonunu yüzde 36,08 seviyesinde ilan etti. Makyajladıkları rakamlarda bile üretici enflasyonu yüzde 80'e dayanmış. Bu daha az üretim, daha fazla hayat pahalılığı demek. Ey Saraydaki ekonomi dehası, dokunduğun her şeyi eline yüzüne bulaştırdın!

 

 

 

- Bu arada metal sanayicileri, emekçilere yüzde 17 zam teklif etmişsiniz. Bu TÜİK'ten bile beter teklifinizi not ettik. Köleniz değildir emekçiler, bu gayriciddi tavrınızdan hemen vazgeçin ve emekçilerin alın terlerinin karşılığını verin. Pazarlıkları yakından izliyoruz, bilginiz olsun.

 

Babacan: Rakamları ayarlama enstitüsü

 

Enflasyon rakamlarını değerlendiren DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, "İktidar artık hiçbir şey vermiyor, sadece kepçeyle alıyor" dedi.

 

Twitter hesabından paylaşım yapan Babacan, "Rakamları Ayarlama Enstitüsü nam-ı diğer TÜİK, #enflasyon oranını açıkladı. Yeni yılın ilk sabahı uyandığımız zamların yakınından bile geçmiyor. Daha evvel çay kaşığıyla verip kepçeyle alıyor demiştim. Ama iktidar artık hiçbir şey vermiyor, sadece kepçeyle alıyor" diye belirtti.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı