Kiev'e giden Nagehan Alçı'dan 'askeri üniforma' eleştirilerine yanıt
Haber
11 Mart 2022 - Cuma 07:31
 
Kiev'e giden Nagehan Alçı'dan 'askeri üniforma' eleştirilerine yanıt
Ukrayna'ya giden HaberTürk yazarı Nagehan Alçı, eski Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko ile yaptığı röportaj sırasında askeri üniforma giymesine ilişkin olarak gelen eleştirilere yanıt verdi.
Gündem Haberi
Kiev'e giden Nagehan Alçı'dan 'askeri üniforma' eleştirilerine yanıt

FERSUDE - Ukrayna'ya giden HaberTürk yazarı Nagehan Alçı, eski Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko ile yaptığı röportaj sırasında askeri üniforma giymesine ilişkin olarak gelen eleştirilere yanıt verdi. 

 

Alçı, Twitter'dan yaptığı paylaşımda hava soğuk olduğu için montu geçici olarak giydiğini, öyle dolaşmadığını dile getirdi. 

 

Alçı, 'tarafsızlık' eleştirileriyle ilgili olarak da, "Asla tarafsız değilim, Ukrayna halkının yanındayım, gazeteci işgal karşısında tarafsız olmaz" dedi. 

 

Alçı, şunları yazdı:

 

"Ukrayna Eski Devlet Başkanı Petro Poroşenko ile yaptığım özel röportaj esnasında aşırı soğuktan ötürü giydiğim mont ile ilgili spekülasyonlar yapılıyor. Bu konuda bir açıklama yapma ihtiyacı hissettim…

 

Poroşenko ile röportajı Kiev sokaklarında,Eski Başkan ve ekibinin karargahı önünde yaptık. Ben de o dondurucu soğukta çok üşüdüm, bunun üzerine Poroşenko’nun Başdanışmanı bana geçici olarak giymem için bu askeri montu getirdi, ben de giydim. Yoksa bu üniforma ile dolaşmıyorum.

 

Öte yandan ben bu işgal ve istila karşısında asla tarafsız değilim. Tüm kalbimle bir vatan savunması vermekte olan Ukrayna halkının yanındayım. Gazeteci işgal karşısında tarafsız olamaz. Fakat haberlerimi ve röportajlarımı da objektif yaparım, haber yansız, yorum hürdür.

 

Ukrayna’da yaptığım gazetecilik vesilesiyle bana yine fabrikasyon olduğunu bin kere açıkladığım twitlerle saldıran tüm sitelere ve kişilere de dava açacağım. Yeter artık! En son Ümit Özdağ’ın bana iftira saldırısında yine açıklamıştım. Buyrun o yazıyı okuyun." 

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı