Karamollaoğlu'ndan Erdoğan'ın açıklamasına tepki: Şaşırdım, ne söylemişim de doğru değil
Haber
18 Kasım 2021 - Perşembe 09:35
 
Karamollaoğlu'ndan Erdoğan'ın açıklamasına tepki: Şaşırdım, ne söylemişim de doğru değil
Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisi ile görüşmeden sonra yaptığı "Gerçeği yansıtmıyor" açıklamasına, "Son derece şaşırdım ve üzüldüm. Ne söylemişim de doğru değil?" diyerek cevap verdi.
Siyaset Haberi
Karamollaoğlu'ndan Erdoğan'ın açıklamasına tepki: Şaşırdım, ne söylemişim de doğru değil

FERSUDE - Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisi ile görüşmeden sonra yaptığı "Gerçeği yansıtmıyor" açıklamasına, "Son derece şaşırdım ve üzüldüm. Ne söylemişim de doğru değil?" diyerek cevap verdi.
 
 
Saadet Partisi Lideri Temel Karamollaoğlu, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Temel Bey’in yaptığımız görüşmeye ilişkin anlattıkları yüzde 50+1 kısmı hariç hepsi yalan” açıklamasına cevap verdi. Sputnik Türkiye Radyosu'na açıklama yapan Karamollaoğlu, "Son derece şaşırdım ve üzüldüm. Ne söylemişim de doğru değil?" ifadelerini kullandı.
 
 
 
‘Bu bir hata ve kabul ediliyor’
 
 
Karamollaoğlu konuşmasında şunları kaydetti: “Dostane bir görüşme oldu. Her noktada anlaşmama üzerine anlaştık. Bazı noktalarda anlaştığımızda oldu belki. Ama Cumhurbaşkanının ‘50+1 hariç hiçbiri doğru değil’ demesi… Ne söylemişim de doğru değil? Hakikaten çok üzüntü verici bir durum. 50+1 sistemini Sorosçulara yüklemek hata olur. Onlar teklif etmiş olabilirler ama kabul eden Cumhurbaşkanının kendisi. Bu bir hata ve kendisi de kabul ediyor. Ama şu anda bunu tek başına değiştirmek mümkün değil. Çünkü muhalefet kabul etmez. Bu sistem değiştirilmeli ki muhalefet evet desin.”
Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı