Kadıköy'de polis tarafından vurulan gencin yakın mesafeden ensesinden vurulduğu ortaya çıktı
Haber
01 Aralık 2021 - Çarşamba 10:01
 
Kadıköy'de polis tarafından vurulan gencin yakın mesafeden ensesinden vurulduğu ortaya çıktı
Önceki akşam Kadıköy Göztepe'de polis tarafından öldürülen gencin Çetin Kaya olduğu ve yakın mesafeden ensesinden vurulduğu ortaya çıktı.
Gündem Haberi
Kadıköy'de polis tarafından vurulan gencin yakın mesafeden ensesinden vurulduğu ortaya çıktı

FERSUDE - Önceki akşam Kadıköy Göztepe'de polis tarafından öldürülen gencin Çetin Kaya olduğu ve yakın mesafeden ensesinden vurulduğu ortaya çıktı.

 

Kadıköy Göztepe'de dur ihtarına uymadığı iddia edilerek katledilen kişinin Çetin Kaya olduğu ve polisin yere yatırıp ters kelepçe taktıktan sonra yakın mesafeden ensesinden vurarak öldürdüğü ortaya çıktı.

 

ETHA'dan Nadiye Gürbüz'ün haberine göre Kadıköy Göztepe'de önceki akşam yaşanan olayın ayrıntıları ortaya çıktı. Polisin dur ihtarının ardından aracı durduran Çetin Kaya, aracın içinden çıktıktan sonra yere yatırılarak ters kelepçe takıldı ve polis tarafından ensesinden vurularak öldürüldü.  Araç içindeki 15 yaşındaki E.Ç. ise kaçtıktan sonra gözaltına alındı.

 

Göztepe SSK hastanesi yakınlarında yaşanan olayda, polis tarafından katledilen Çetin Kaya'nın sinema sektöründe çalıştığı öğrenildi.

 

Ensesinden vuruldu


Cenazeyi teslim alan sinema sektöründen arkadaşları, Çetin Kaya'nın ensesinden vurulduğunu doğrularken, polis, Kaya'nın dur ihtarını uymadığını, araçtan indikten sonra da direndiğini ve yaşanan arbedede vurulduğunu öne sürmüştü.

 

Mobese kayıtları silindi


Olayın yaşandığı Fahrettin Kerim Gökay Caddesi üzerinde çok sayıda mobese kamerası olmasına rağmen, mobeselerin devredışı olduğu iddia edildi.

 

Görüntüleri izlemek isteyen arkadaşlarına, o bölgedeki mobeselerin devre dışı olduğu söylendi.Yaşanan olayın üzerinin örtülmesine izin vermeyeceklerini söyleyen Çetin Kaya'nın arkadaşları, olay anına ilişkin görüntüleri elde etmek için çaba harcadıklarını kaydetti.

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı