Kabil havaalanı yakınında ikinci patlama: Çok sayıda ölü ve yaralı var
Haber
26 Ağustos 2021 - Perşembe 14:18
 
Kabil havaalanı yakınında ikinci patlama: Çok sayıda ölü ve yaralı var
Kabil Havaalanı bölgesinde bir patlama meydana geldi.
Dünya Haberi
Kabil havaalanı yakınında ikinci patlama: Çok sayıda ölü ve yaralı var

FERSUDE - Afganistan'da Kabil Havaalanı bölgesinde bir patlama meydana geldiği belirtildi.

 

Afganistan'da Taliban'ın kontrolü ele geçirmesinin ardından tahliyeler sürerken, Kabil Havalimanı'nın çok yakınında çifte patlama meydana geldi. ABD'li bir yetkili, patlamanın intihar saldırısı sonucu gerçekleştiğini duyurdu.

 

Al-Jazeera, Taliban'a dayandırdığı haberinde patlamada en az 10 kişinin öldüğünü duyurdu. Rusya, en az 13 kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi. ABD medyası saldırıda 4 Amerikan askerinin öldüğünü, 3'ünün de yaralandığını yazarken, yerel kaynaklar sivil can kaybının 40'ın üzerinde olduğunu öne sürdü.

 

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, "Kabil Havaalanı dışında iki patlama olmuştur. Birliğimizde herhangi bir hasar, zayiat yoktur." denildi.

 

Pentagon Sözcüsü John Kirby, havalimanı dışında patlama meydana geldiğini doğrularken, ölü ve yaralı hakkında detay paylaşmadı. Can kaybı olup olmadığının henüz netleşmediğini belirten Kirby, detayları "ellerinden geldiğince" aktaracaklarını kaydetti.

 

Üçüncü patlama

 

Yerel kaynaklara göre Kabil'de üçüncü bir patlama meydana geldi ABD medyasına göre havalimanı çevresindeki saldırılarda en az 10 Amerikan askeri öldü Sivil can kaybı ise 60'a yükseldi,

 

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı