İstanbul'da taksici terörü: Kadın yolcuyu gideceği yere götürmedi, hakaret etti, polis şikayeti dikkate almadı
Haber
09 Eylül 2021 - Perşembe 11:51
 
İstanbul'da taksici terörü: Kadın yolcuyu gideceği yere götürmedi, hakaret etti, polis şikayeti dikkate almadı
İstanbul’da bu sabah saatlerinde yaşanan taksici tacizi tepki çekti. Taksicinin biri Kübra Çevik adlı yurttaşı indirmek istedi. Çevik tepki gönderince hakaretlerde bulunarak indirdi.
Yaşam Haberi
İstanbul'da taksici terörü: Kadın yolcuyu gideceği yere götürmedi, hakaret etti, polis şikayeti dikkate almadı

FERSUDE - İstanbul’da bu sabah saatlerinde yaşanan taksici tacizi tepki çekti. Taksicinin biri Kübra Çevik adlı yurttaşı indirmek istedi. Çevik tepki gönderince hakaretlerde bulunarak indirdi.

 

Kübra Çevik, saat 08:45’de Okmeydanı Perpa önünden taksiye bindi. Çevik, Osmanbey’e gitmek istediğini söyleyince taksici trafiği öne sürüp gitmek istemedi. Taksicinin araçtan inmesi yönündeki uyarısını Çevik kabul etmedi. Bu kez taksici, yolcu Çevik’e küfürler yağdırıp kapsını açıp araçtan indirmeye çalıştı. Olay yerinden geçen bir başka taksinin Çevik’i gideceğe yere götürebileceği teklifiyle kadın yolcu taksicinin sözlü saldırısında kurtuldu. Polise giden Çevik, belediyeye başvurması gerektiği uyarısıyla 153’ü arayıp olayı bildirdi. Ancak taksicinin küfürlü saldırısına karşılık polisin harekete geçmemsi dikkat çekti.

 

Kübra Çevik, yaşadıklarını sosyal medyada şöyle anlattı:

 

“Bugün 34 TEN 03 plakalı taksinin şöförü bana ‘O…u, şıllık, senın a… bir koyarım’ dedi. Ben artık gerçekten dayanamıyorum. 08:45 de Perpa’nin önünden taksiye bindim. Osmanbey diyince navigasyonu açtı. Orada çok trafik var araçtan inin dedi. Hayır, işe yetişmem gerekiyor, inmiyorum dedim. İstersen karakola çekebilirsin diyince araçtan indi arka kapıyı açtı, ‘bana elini sürersen çok kötü olur’ diye bağırınca küfür etmeye başladı. Başka bir taksi durdu. Abla benim araca bin, ben seni götürürüm dedi. Polisi aradım bu ise 153 bakıyor dedi. Benim derdim; tehdit, küfür. Polis beni 153’e yönlendiriyor. 153 aradım her zaman ki kayıt aldık mevzu. Tiksiniyorum bu ülkenin taksici sorununu bitirmeyenlerden. 5 bin kişilik mafya bozuntusuyla basa çıkamıyorlar. Ülkenin kurtuluşu filan yok, geçiniz. Anca kendimizi kandırırız. Bu ülkeden bir bok olmaz.”

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı