Hırvat polisi, hafızasını kaybeden kayalıktaki kadının gizemini çözdü
Haber
22 Eylül 2021 - Çarşamba 16:06
 
Hırvat polisi, hafızasını kaybeden kayalıktaki kadının gizemini çözdü
Polis, Krk adasında hafızasını yitirmiş bir halde bulunan kadının, bir zamanlar Hollywood yıldızları için mücevher tasarlayan bir Slovak olduğunu söylüyor.
Yaşam Haberi
Hırvat polisi, hafızasını kaybeden kayalıktaki kadının gizemini çözdü

FERSUDE - Hırvatistan'ın Krk adasından kurtarılan ve oraya nasıl geldiği, nereden geldiği veya kim olduğu hakkında hiçbir şey hatırlamayan bir kadının, ABD'de yaşamış ve Diana Ross da dahil olmak üzere ünlülere mücevherler yapan Slovak eski bir tasarımcı olduğu belirlendi.

 

Hırvat polisi 57 yaşındaki kadının adını Daniela veya Dana Adamcova olarak belirledi.

 

12 Eylül'de Krk adasında, adanın uzak bir bölgesindeki kayanın üzerinde otururken bulundu. Polis, kadının "mükemmel İngilizce" konuştuğunu, ancak kimliği veya telefonu olmadığını söyledi.

 

Haber sitesi 24Sata, Adamcova'nın 2015 yılına kadar yaşadığı ABD'den geldiğini ve Brigitte Bardot ve Barbra Streisand gibi yıldızlara mücevher sattığını bildirdi. Çalışmaları Friends dizisinde de yer aldı.

 

Adamcova’nın, Santa Monica'da moda tasarımı eğitimi aldığını, daha sonra başarılı bir film yapımcısı aracılığıyla eğlence dünyasıyla temasa geçtiğini ve daha sonra evlendiğini söyledi.

 

Adamcova, Krk'ta bir balıkçı tarafından kıyıdaki bir kaya parçasında görüldü. Onu kurtarmaya çalışırsa teknesinin karaya oturabileceğinden endişelenen balıkçının polisi aramasından sonra, kadını kurtarmak için bölgeye bir acil kurtarma ekibi sevk edildi.

 

Polis, Krk adasında ayıların ve yaban domuzunun yaşadığı uzak bir bölgede bulunan kadının, bulunduğu yerde birden fazla gece geçirmiş gibi göründüğünü söyledi. “Susuz ve kafası karışmıştı. O kadar güçsüzdü ki, su içemiyordu ve yüzü kesilmişti.”

 

Guardian

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı