Harun Elki Taksim’de konser verecek
Haber
31 Mart 2022 - Perşembe 17:34
 
Harun Elki Taksim’de konser verecek
Kürt rock müziğinin önemli temsilcilerinden Harun Elki, 1 Nisan Cuma akşamı Taksim’de konser verecek.
Kültür Sanat Haberi
Harun Elki Taksim’de konser verecek

FERSUDE - Kürt rock müziğinin önemli temsilcilerinden Harun Elki, 1 Nisan Cuma akşamı Taksim Arsen Lupen’de konser verecek. Konser saat 21:00’de başlayacak. Konser sonrasında after-party olarak DJ Erivan Edit sahne alacak.

 

Yepyeni bir repertuarla dinleyicisinin önünde sahne alacak olan Elki hem solo albümlerinden hem de daha önce Rewşen grubunun solistliğini yaptığı dönemdeki şarkıları okuyacak. Bunun yanında Koma Wetan, Ciwan Haco ve Türkçe rocktan Teoman’ın da şarkılarını seslendirecek.

 

Harûn Elkî kimdir?

Harûn Elkî 1975 yılında Şırnak’ın Beytüşşebab (Elkê) ilçesinde dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Beytüşşebab’ta tamamladı. Profesyonel müzik hayatına 1997’de Adana Mezopotamya Kültür Merkezi (MKM)’nde başlayan Harûn Elkî aynı yıl kurmuş olduğu Kürt rock grubu Rewşen’de solistlik yaptı ve kendi eserlerinden oluşan ilk albümü “Asê” (Sarp, Mahsur) 2002’de çıktı. Bunu izleyen yıllarda 2005’te “Pola Nû” (Yeni Sınıf) adındaki ikinci albümü dinleyicilerle buluştu. 13 yıllık yoğun bir sahne serüveni boyunca yurtiçi ve yurtdışında birçok konser ve etkinliklerde dinleyicileriyle buluştu. 2011 yılında Rewşen grubunun dağılması sonucunda Adana’dan İstanbul’a taşınıp yerleşen Elkî, müzik hayatına solo olarak devam etti ve yeni bir üretim sürecine girdi. Solo müzik kariyerinde Pasaj Müzik etiketiyle 2016’da “Tutunma”, 2017’de ise “Sus” adında iki single çıkardı. Red Müzik etikiyle de 2019’da “Seyrana Gula”, 2020’de Mesut Marangoz ile yaptıkları düet eseri “Karwan” ile dinleyiciyle buluştu. Son olarak Aralık 2020’de Red Müzik etiketiyle 10 eserden oluşan 9’u Kürtçe, 1’i Türkçe olan “Rev” (Kaçış) adındaki solo albümü dinleyiciyle buluştu. Elkî albümün ilk videosunu “Xengîlok” şarkısına, ikinci videosunu da “Miskin” adlı parçaya çekti.

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı