Günlük koronavirüs verileri açıklandı
Haber
14 Ocak 2022 - Cuma 17:22
 
Günlük koronavirüs verileri açıklandı
Koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 167 kişi daha hayatını kaybetti, 67 bin 857 yeni vaka tespit edildi.
Sağlık Haberi
Günlük koronavirüs verileri açıklandı

FERSUDE - Sağlık Bakanlığı’nın günlük açıkladığı koronavirüs verilere göre son 24 saatte 392 bin 438 test yapıldı ve 67 bin 857 yeni vaka tespit edildi. 167 kişinin koronavirüs sebebiyle hayatını kaybettiği belirtildi.

 

KOCA'DAN AÇIKLAMA 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüsü (Covid-19) salgınında vaka sayısının en yüksek olduğu il durumundaki İstanbul'da, sağlık yöneticileri ve başhekimlerle toplantı yaptı. Twitter hesabından açıklama yapan Koca, şu ifadeleri kullandı: “İl sağlık yöneticilerimiz ve başhekimlerimizle bir araya gelerek vaka sayımızın en yüksek olduğu İstanbul’un sağlık hizmetlerini yerinde değerlendirdik.Artan vaka sayıları sebebiyle hastaneye yatan sayısında bir miktar artış gözleniyor. Endişeye mahal verecek olumsuz bir durum olmasa da tedbirde ısrar etmek gerekiyor.

 

Omicron varyantının bulaşma hızı çok yüksek. Kişisel koruyucu tedbirlere her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. Aşı, maske ve mesafe en önemli gücümüz. Maskeyi kalabalık ortamlarda aklımızdan da yüzümüzden de çıkarmayalım."

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı