Güldür Güldür'den iktidara 'uzay' göndermesi: Uzayda köprü ve toplu konut inşa edeceğiz
Haber
18 Nisan 2022 - Pazartesi 13:08
 
Güldür Güldür'den iktidara 'uzay' göndermesi: Uzayda köprü ve toplu konut inşa edeceğiz
Güldür Güldür Show programında 'uzaya giden Türkler' konulu bir skeç yayınlandı. Skeçte uzaya giden Türk ekibin yol ve toplu konut inşa etmesi konusu işlendi.
Kültür Sanat Haberi
Güldür Güldür'den iktidara 'uzay' göndermesi: Uzayda köprü ve toplu konut  inşa edeceğiz

FERSUDE - Show TV ekranlarında yayınlanan Güldür Güldür programının son bölümünde “uzaya giden Türkler” konulu bir skeç yayınlandı.

 

Skeçte, uzaya giden bir Türk ekip, karşılaştığı uzaylıya, “Biz buraya gelişim için, yatırım, istihdam için geldik. Misal bak şuradaki gölün üstüne köprü yapacağız. Şurada gördüğün dağ var ya onu deleceğiz, etrafından dolanmayacağız delip geçeceğiz dinamite boğacağız orayı. Şurada gördüğünüz ovaya da bir sürü toplu konut yapsak fena mı olur?” dedi.

 

Skecin devamında ise uzaya giden Türk ekibin yol yapma çalışması ve boş gördükleri alana toplu konut projesi yapmak istemesi konusu işlendi.

 

Öte yandan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Yakın bir zamanda Türkiye’nin uzaya göndereceği insanları seçmek üzere duyuruya çıkacağız” demiş; “Uzaya gidecek insanların özel şartları olması gerekiyor. Uzaya gidecek Türk vatandaşını orada testlerden geçireceğiz” ifadelerini kullanmıştı.

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı