Gökçek’ten Nevşin Mengü’ye tehdit
Haber
01 Şubat 2021 - Pazartesi 14:28
 
Gökçek’ten Nevşin Mengü’ye tehdit
 Ankara Büyükşehir Belediyesi eski başkanı AKP'li Melih Gökçek, gazeteci Nevşin Mengü'yü sosyal medya üzerinden "Sana öyle bir illüstrasyon yaparım ki ömür boyu unutamazsın" sözleriyle tehdit etti. 
Ekonomi Haberi
Gökçek’ten Nevşin Mengü’ye tehdit

FERSUDE - Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine yönelik “Kabe” soruşturması kapsamında iki öğrencinin tutuklanmasını eleştiren gazeteci Nevşin Mengü, "Kabe kutsal da, Kabe'nin resmine illüstrasyon yapmak niye dini değerlerle dalga geçmek oluyor? Dalga da geçmiyor gençlerin yaptığı illüstrasyon. İçine şahmeran koyup toplumsal cinsiyetin geleneksel değerler içerisindeki varlığını anlatan birşey aslında. Bu çocuklar sanki inanılmaz bir şey yapmış gibi tutuklandı" demişti.

 
 
Mengü’nün bu paylaşımını alıntılayan, Ankara Büyükşehir Belediyesi eski başkanı AKP'li Melih Gökçek, Mengü'yü sosyal medya üzerinden,"Otur yerinde be kadın... İnsanları tahrik edip durma" diyerek "Sana öyle bir illüstrasyon yaparım ki ömür boyu unutamazsın" ifadelerini kullandı.
 
 
Nevşin Mengü de Gökçek'in bu paylaşımına "Bu da kendini Cumhurbaşkanı’na gösterme çabasında. Eski belediye başkanı, yeni trol. Yazık" diyerek yanıt verdi.
Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı