Finans Merkezi şantiyesinde işçiler eylem başlattı
Haber
18 Mart 2022 - Cuma 11:55
 
Finans Merkezi şantiyesinde işçiler eylem başlattı
Finans Merkezi şantiyesinde işten çıkarmaları protesto eden Dev Yapı-İş Sendikası ve İnşaat-İş Sendikası, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı İller Bankası önünde talepleri kabul edilene kadar eylem başlattı.
Emek Haberi
Finans Merkezi şantiyesinde işçiler eylem başlattı

FERSUDE -  Finans Merkezi şantiyesinde işten çıkarmaları protesto eden Dev Yapı-İş Sendikası ve İnşaat-İş Sendikası, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı İller Bankası önünde talepleri kabul edilene kadar eylem başlattı. 
 
 
İstanbul Ataşehir’de yapımı süren Finans Merkezi şantiyesinde ana firma Yıldızlar İnşaat, 22 işçiyi sabah saatlerinde gerekçe gösterilmeden ve haklarını vermeden çıkardı. İşten çıkarılanlar arasında üyeleri de bulunan Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu’na (DİSK) bağlı Devrimci Yapı, İnşaat ve Yol İşçileri Sendikası (Dev Yapı-İş) ve İnşaat İşçileri Sendikası (İnşaat-İş) yaşanan bu durumu şantiye önünde yoğun kar yağışı altında “Tüm haklarımızı alana kadar direneceğiz”  yazılı bir pankartla yürüyüş ve protesto etti.
 
 
İşçiler yürüyüş sonrasında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı İller Bankası önünde talepleri kabul edilmesi için direnişe geçti. İşçiler, taleplerini karşılanana kadar direnişi sürdürmekte kararlı olduklarını belirterek, “Tüm haklarımızı alana kadar direneceğiz” açıklaması yaptı. 
Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı