Ferit Şenyaşar: Üstünlerin hukuku uygulanıyor
Haber
25 Mayıs 2022 - Çarşamba 11:19
 
Ferit Şenyaşar: Üstünlerin hukuku uygulanıyor
Adalet Nöbeti’ni sürdüren Ferit Şenyaşar, "Yarım yamalak adalet istemiyoruz. 4 kişi 4 yıl sonra tutuklandı, hala gizlilik kararı var. Taleplerimiz karşılanmadığı için nöbetimiz devam ediyor" dedi.
Gündem Haberi
Ferit Şenyaşar: Üstünlerin hukuku uygulanıyor

FERSUDE - Urfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile katliamdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde 9 Mart 2021’de başlattığı Adalet Nöbeti 443'üncü gününde devam ediyor. Emine ve Ferit Şenyaşar, adliyeye gelen avukat ve yurttaşlara adalet mücadelesine dair aktarımlarda bulunuyor.

 

Annesi Emine Şenyaşar ile birlikte nöbetlerini sürdüren Ferit Şenyaşar, iki gün boyunca İstanbul’da Adalet Nöbeti’ni devam ettirdiklerini belirterek “İstanbul Tabipler Odası anneme ‘Barış ve demokrasi ödülü’ verdi. Bu ödüller annenin yüzünü güldürmüyor. Birçok yerde düzenlenen konferanslara katılmamız için bizi davet ediyorlar. Annemin sağlık sorunlarından kaynaklı hepsine katılamıyoruz. Urfa Adliyesi önünde nöbetimiz devam ediyor. Gittiğimiz her yerde davamızı takip eden insanlar ile karşılaşıyoruz ve yanımızda olduklarını belirtiyorlar” diye konuştu.

 

'HALA GİZLİLİK KARARI VAR'

 

Annesi Emine Şenyaşar’ın sağlık sorunları olduğunu hatırlatan Şenyaşar, “Bir yaz mevsimini burada geçirdik şimdi yine yaz oldu. Bu hukuksuzluğu herkes takip ediyor. Meclis’te gündeme geliyor. Üstünlerin hukuku uygulanıyor. Yarım yamalak adalet istemiyoruz. 4 kişi 4 yıl sonra tutuklandı, ancak hala gizlilik kararı var. Davanın ayrıntılarını bilmiyoruz. 4 yıldır kardeşim hukuksuz yere tutuklu. Taleplerimiz karşılanmadığı için nöbetimiz devam ediyor” şeklinde konuştu.

 

Aile sanal medya hesaplarından “Geçici makamına güvenerek yargıyı işlevsiz hale getiren gücün karşısında, hukuk ve adalet mücadelemiz 443’üncü günde Şanlıurfa Adliyesi önünde devam ediyor” mesajı paylaştı.

 

MA

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı