Erdoğan, M.Ö. 1. yüzyılda yapılan Maraş Kalesinin açılışını yaptı!
Haber
13 Eylül 2021 - Pazartesi 07:24
 
Erdoğan, M.Ö. 1. yüzyılda yapılan Maraş Kalesinin açılışını yaptı!
10 Eylül’de Kahramanmaraş’a giden AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, 106 tesisin açılışını yaptığı duyuruldu.
Gündem Haberi
Erdoğan, M.Ö. 1. yüzyılda yapılan Maraş Kalesinin açılışını yaptı!

FERSUDE - 10 Eylül’de Kahramanmaraş’a giden AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, 106 tesisin açılışını yaptığı duyuruldu.

 

 

0 Eylül’de Kahramanmaraş’a giden AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, 106 tesisin açılışını yaptığı duyuruldu. Ancak açılışı yapılan bazı tesislerin özel sektöre ait olduğu, peyzaj düzenlemesi yapılan tarihi Kahramanmaraş Kalesi’nin de listede yer aldığı iddia edildi.

 

'Listenin büyük bölümü iki veya üç defa açıldı'


“Kalenin peyzaj düzenlemesini açılış diye yazmak nasıl bir mantıktır” diye soran CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, şunları söyledi:

 

Tek tek bu açılışları incelediğimizde ortada bir komedi var. İstinat duvarı yapılmış, bunu bile tesis olarak yazmışlar. Kahramanmaraş Kalesi ile ilgili bir ifade var… Tarihi kalenin açılışı yapılmış gibi gösteriyorlar. Valiliğin internet sitesinde kalenin M.Ö 1. yüzyıl ve M.S 2. yüzyıl arasında yapıldığı yazıyor.

 

Elbistan Adliyesi 2019’da açıldı. Yeni gibi listeye konulmuş. 2019-2020’de sathi kaplama yapılan yolları listeye eklemişler. 230 milyon liraya özel bir hastane yapıldı. Sanki kendileri yapmışlar gibi listede var. Vatandaşın yaptığı fabrikalar var, onu bile listeye koymuşlar. Açıklanan listenin büyük bölümü iki veya üç defa açıldı.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı