En iyi uluslararası Netflix dizileri açıklandı
Haber
20 Şubat 2022 - Pazar 16:22
 
En iyi uluslararası Netflix dizileri açıklandı
Çevrim içi dizi ve film izleme platformu Netflix, yeni içerikleriyle izleyicilerle buluşmaya devam ediyor. Son olarak, Indiewire sitesi Netflix’te izlenmesi gerekenler diziler seçkisini okuyucularıyla paylaştı. Listeye tek Türk yapımı dizi olarak 'Bir Başkadır' girdi.
Kültür Sanat Haberi
En iyi uluslararası Netflix dizileri açıklandı

FERSUDE - Popüler dijital dizi ve film izleme platformu Netflix, neredeyse her gün yepyeni bir içeriği abonelerine sunuyor. Netflix’in bu yeni içeriklerinden bazılar sönüp giderken, bazıları ise muhteşem bir çıkış yakalayabiliyor. Öte yandan bazı içeriklerin de zamana meydan okuyarak halen en çok izlenen içerikler arasında yer alabiliyor. 

 

Son olarak Indiewire sitesi, Netflix’te izlenmesi gerekenler diziler seçkisi yayınladı. Komediden dramaya Netflix’te izleyebileceğiniz uluslararası yapımlar listesinde Türkiye yapımı ‘Bir Başkadır’ dizisi de var.

 

İşte Netflix'in en iyi uluslararası yapımları...

 

Alice in Borderland

Amaçsız bir bilgisayar oyuncusu ve iki arkadaşı kendilerini paralel evrendeki Tokyo’da bulur. Burada hayatta kalmak için bir dizi acımasız oyuna katılmaları gerekir. Dizi Haro Aso’nun manga serisinden uyarlandı.

Babylon Berlin

Bir dedektiflik öyküsü etrafında şekillenen Babylon Berlin aynı zamanda faşizmin Almanya toplumunu nasıl usul usul ele geçirdiğini ve Hitler’i iktidara taşıyacak toplumsal ve ekonomik koşulların nasıl oluştuğunu anlatıyor.

Dizinin ilk sezonu, Weimar döneminde bir fotoğraf üzerinden patlayan büyük bir skandalın iç yüzünü aydınlatmaya çalışan komiser Gereon ile yardımcısı Charlotte’nin başından geçenlere odaklanıyordu. Dizi, Avrupa’da çekilen en yüksek bütçeli TV yapımı.

 

Borgen

Çığır açan bu dramada Birgitte Nyborg, şoke edici gelişmeler sonucunda kendini Danimarka’nın ilk kadın lideri olarak başbakan koltuğunda buluyor.

 

Dark

Bir çocuğun kaybolması, dört aileyi hummalı bir cevap arayışına iter. Bu arayışları, üç nesli kapsayan akıl almaz bir gizemi ortaya çıkarmalarına neden olur.

 

Bir Başkadır

Dizide hayatları, hayalleri, korkuları farklı insanların birbirleriyle olan ilişkisi anlatılıyor. Birbirlerine zıt görünseler de yolları kesiştiğinde sınırlar ortadan kalkacak ve hepsi birbirinin hayatına dokunacak.

 

Listeye giren tek Türk dizisi ‘Bir Başkadır’, Netflix’in uluslararası kısmına ‘Ethos’ ismiyle çevrildi.

 

Everything Will Be Fine

Günümüzde iyi bir ebeveyn ve eş olmanın ne anlama geldiğini anlatmaya çalışan bu alaycı dram-komedide ayrılmış çift Ruy ve Julia’nın, çocukları için birlikte yaşamaya devam etmesine tanıklık ediyoruz.

 

Hellbound

Şiddet sahneleriyle öne çıkan dizide ölüm tarihi ve saati bildirilen günahkarların peşine bir grup ‘iblis‘in düşmesi anlatılıyor. Dev yaratıklar kurbanlarını yakalayıp ‘cehennem’e gönderiyor.

 

 

Love & Anarchy

Dizide kariyer odaklı bir danışman ve iki çocuk annesi Sofie’nin hikayesi anlatılıyor.

Sofie, çalışma sırasında genç bir bilişim teknisyeni olan Max (Björn Mosten) ile tanışır ve beklenmedik bir şekilde aralarında ‘flörtleşme oyunu’ başlar. Önce masum şekilde başlayan bu ilişki, oyunların gittikçe daha da cüretkar ve riskli bir hale gelmesiyle birlikte istenmeyen sonuçlar ortaya çıkarır.

 

Squid Game

Dizi, borca batmış ve çaresizlik içindeki 456 insanın, peş peşe altı oyun kazanırlarsa 39 milyon dolarlık ödülü alıp gidebilecekleri umuduyla, kanlı bir hayatta kalma yarışmasının cazibesine kapılmasının hikayesi. Tek bir sorun var: Elenirlerse, bunu yaşamlarıyla ödüyorlar.

 

Unorthodox

Brooklynli bir kadın, görücü usulü evliliğinden kaçıp Berlin’e gelir. Burada bir grup müzisyen ona evlerini açar. Ancak geçmişi onu burada da bulur.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı