"DHA, Sinop'ta bir muhabirini hamile olduğu için işten çıkardı" diyen DHA Sinop Temsilcisi, ajanstan istifa etti
Haber
12 Nisan 2022 - Salı 06:51
 
"DHA, Sinop'ta bir muhabirini hamile olduğu için işten çıkardı" diyen DHA Sinop Temsilcisi, ajanstan istifa etti
Demirören Haber Ajansı (DHA) Sinop Temsilcisi Deniz Özen, paylaştığı video ile yaklaşık iki buçuk yıldır DHA’da çalışan Irmak adlı mesai arkadaşının yalnızca hamile olduğu için DHA Genel Müdürü Celal Korkut tarafından işten çıkarıldığını söyledi.
Gündem Haberi

FERSUDE - Demirören Haber Ajansı (DHA) Sinop Temsilcisi Deniz Özen, paylaştığı video ile yaklaşık iki buçuk yıldır DHA’da çalışan Irmak adlı mesai arkadaşının yalnızca hamile olduğu için DHA Genel Müdürü Celal Korkut tarafından işten çıkarıldığını söyledi.

 

Korkut’un işten çıkardığı gazeteciye “Sen şimdi anne olacaksın, çocuğun hastalanır, süt iznin falan olur. Sen hastalanırsın biz bunlarla uğraşamayız. Bu nedenle seninle çalışmak istemiyoruz” dediğini iddia eden Deniz Özen, DHA’yı kınayarak kimlik kartını yırttı.

Deniz Özen, paylaştığı videoda şunları dile getirdi:

 

"Herkese merhabalar, Demirören Haber Ajansı Sinop Temsilcisi Deniz Özen ben. Çok üzücü bir olayı tüm kamuoyuyla paylaşacağım ve takdiri sizlere bırakacağım.

 

Yaklaşık 2,5 yıldır Demirören Haber Ajansı’nda gecesini gündüzüne katarak çalışan bir arkadaşımız, bir kardeşimiz bugün işten çıkartıldı. Nedeni mi? sadece anne olması. Bir anne adayını DHA bugün itibarıyla işten çıkarmıştır.

 

Neden? DHA Genel Müdürü Celal Bey, aynen gerekçesi şu: ‘Sen şimdi anne olacaksın, çocuğun hastalanır, süt iznin falan olur. Sen hastalanırsın, biz bunlarla uğraşamayız. Bu nedenle seninle çalışmak istemiyoruz’ der.

 

Bizler DHA’yı aile olarak bilirdik, yanılmışız. Ben Deniz Özen olarak bugün itibariyle DHA ile ilişkimi kesiyorum. Kimlik kartımı da burada yırtıyorum.

 

Biz mesleğimizi onurumuzla yapıyoruz ve Irmak arkadaşımıza yapılan bu olayı esefle kınıyoruz. Takdiri siz kamuoyuna bırakıyoruz.”

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı