Devlet Bahçeli'nin basın danışmanı Metin Özkan'ın hırsızlık görüntüleri ortaya çıktı
Haber
22 Şubat 2022 - Salı 15:30
 
Devlet Bahçeli'nin basın danışmanı Metin Özkan'ın hırsızlık görüntüleri ortaya çıktı
Bir dönem MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Basın Başdanışmanı olan ve MHP'den milletvekili adayı olan gazeteci Metin Özkan’ın hırsızlık görüntüleri ortaya çıktı.
Gündem Haberi
Devlet Bahçeli'nin basın danışmanı Metin Özkan'ın hırsızlık görüntüleri ortaya çıktı

FERSUDE - Bir dönem MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Basın Başdanışmanı olan ve MHP'den milletvekili adayı olan gazeteci Metin Özkan’ın hırsızlık görüntüleri ortaya çıktı.

 

Aralık 2021’de İstanbul Kemerburgaz Göktürk’teki Masterchef restoranında geçtiği öğrenilen olayda Özkan’ın on civarında insanın bulunduğu aynı grubun içerisindeki Ufuk Enginler isimli kadının çantasından para aldığı görülüyor.

 

Yeniçağ'ın haberine göre, Özkan’la aynı masada oturan Enginler, restorantın giriş bölümünün olduğu yere çantasını bırakıyor. Metin Özkan, Ufuk Enginler arkasını dönüp gidince çantadan paraları alıp cebine koyuyor. Aldığı paranın ise 700 dolar olduğu iddia edildi.

 

Aktarılanlara göre, parasının çantada olmadığını anlayan Ufuk Enginler restorantın kameralarının kontrol edilmesini isteyince olayın farkına varıyor.

 

Kamera kayıtlarının incelendiğini öğrenen Özkan, iddiaya göre Enginler’e parasını yolluyor ama Enginler parayı geri almıyor.

 

Metin Özkan’ın bunun üzerine daha büyük bir para teklifinde bulunduğu ve Enginler’in bu teklifi de kabul etmeyince tehdide varan sözlere maruz kaldığı ileri sürüldü.

 

İddialara ilişkin TELE1’den Esma Yapıcı’ya konuşan Metin Özkan, “Saçma sapan montaj, iftira bir haber. Metin Özkan’ı böyle mi susturacaklar? Avukatlarımız gerekli işlemlere başladılar. Montaj bir görüntü üzerinden ne  olabilir ya? Kolay mı o kadar insan harcamak? Avukatlarım konuyla ilgileniyor” ifadelerini kullandı.

 

Ufuk Enginler, olayla ilgili ve sonrasında neler yaşandığına dair ilk kez konuştu.

 

'Siyasi tarafından çekindim' 

Yeniçağ’ın haberine göre; “Metin Özkan’ndan şikayetçi olmadım. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin danışmanı olmasından dolayı çekindim” diyen Enginler sözlerini şöyle sürdürdü:

 

“Allah’a havale ettim. Benim kendisiyle bir tanışıklığım yok. Tesadüfen ortak arkadaşlarımızın olduğu bir masadaydı. CNN’de bir yayına gelmiş galiba. Çıkışta ortak arkadaşlarımız olduğu için aynı masaya oturduk. Ben onu tanımıyorum yani.”

 

'Çaldığı 700 doları geri gönderdi, almadım' 

“Çantamdan 700 dolar çaldı, sonra geri vermek istedi. Birileri aracılığıyla parayı gönderdi ancak parayı almadım. Ben tamamen Allah’a havale ettim. Benden uzak Allah’a yakın olsun. Hiç ulaşmak istemedim kendisine, benim için büyük bir para değil zaten. O olaydan sonra kendisiyle hiç konuşmadım, görüşmedim.”

 

'Meti Özkan'ın yanındakileri tanımıyorum' 

“Restoran sahibinin babasını tanıyorum, tesadüfen o akşam o da bizim masamızdaydı. O tanıyor Metin Özkan’ı. Görüntülerde de Metin Özkan’ın yanında bulunanları da tanımıyorum. O gece müzik çalan çocuklar vardı. Muhtemelen onlar. Doğrudan veya dolaylı herhangi bir tehdit almadım

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı