DEDAŞ, Play Off mücadelesi veren Amedspor kulübünün elektriğini kesti
Haber
13 Mayıs 2022 - Cuma 13:11
 
DEDAŞ, Play Off mücadelesi veren Amedspor kulübünün elektriğini kesti
İkinci Lig'de Play Off mücadelesi veren Amedspor'un çalışmalarını yürüttüğü tesisin elektriği, borcu olduğu gerekçesiyle kesildi.
Gündem Haberi
DEDAŞ, Play Off mücadelesi veren Amedspor kulübünün elektriğini kesti

FERSUDE - Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2’nci Lig Beyaz Grup’ta yer alan ve 1'inci Lig'e çıkmak için Play Off mücadelesi veren Amedspor’un elektrikleri Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. ekipleri tarafından kesildi. 
 
Elektrik kesintilerine ilişkin konuşan Amedspor Asbaşkanı Cahit Akın, kulübün elektriklerinin 3 gündür kesik olduğunu belirtti. Elektriklerinin borçlarından dolayı kesildiğini dile getiren Akın, asgari ödemek zorunda oldukları miktarın 120 bin TL olduğunu söyledi. Akın, borç ödemesi için girişimlerde bulunduklarını kaydetti. 
 
 
AMEDSPOR’DAN TEPKİ 
 
Amedspor’un Twitter hesabından ise konuya ilişkin şu açıklama yapıldı: “Amedspor'umuzun şampiyonluk yolunda yürümüş olduğu yolda engeller ve baskılar eksik olmuyor. Kulübümüzün elektriğinin yetkili kurumlar tarafından kesildiğini öğrenmiş bulunmaktayız. Kulübümüze yapılan bu yaptırım, şampiyonluk yolunu engellemek, halkımızın umutlarını söndürme çabasıdır.
 
 
Amedspor'umuzun önüne çıkan bütün engelleri milyonlarca halk ile ezip geçeceğimizi açıkça belirtiriz. Amedspor'u karşısına alan her kurum kaybedecektir. Işığımızı söndürebilirsiniz ama Meşalemiz daima yanacaktır! Bütün Amedspor düşmanlarını yeneceğiz.”
Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı