BMG’nin açıklamasına polis müdahalesi: Çok sayıda gözaltı
Haber
18 Mayıs 2022 - Çarşamba 17:49
 
BMG’nin açıklamasına polis müdahalesi: Çok sayıda gözaltı
Birleşik Mücadele Güçleri’nin Mayıs ayı şehitleri için yapmak istediği anmaya müdahale eden polis çok sayıda kişiyi darp ederek gözaltına aldı.
Gündem Haberi
BMG’nin açıklamasına polis müdahalesi: Çok sayıda gözaltı

FERSUDE - Birleşik Mücadele Güçleri (BMG), Mayıs ayında demokrasi ve özgürlük mücadelesinde yaşamını yitirenler anısına Kadıköy Süreyya Operası önünde anma etkinliği düzenlemek istedi. Anmadan önce birçok noktayı kapatan polisler Süreyya Operası giriş ve çıkışlarını ablukaya aldı. Bunun üzerine Rum Ortodoks Kilisesi önünde bir araya gelen grup,“İbrahim Kaypakkaya ve Dörtleri Birleşik Mücadelemizde yaşatacağız. Mayıs Şehit keri ölümsüzdür” pankartını açarak “ İbrahim Yoldaş ölümüzüzdür”, ”İbo, Deniz, Mahir yaşasın birleşik mücadelemiz”, “Devrimci irade teslim alınamaz“ İnsanlık onuru işkenceyi yenecek” sloganları attı.

 

GAZETECİLER DARP EDİLDİ

Polisler, kaymakamlık yasağının olduğunu ve açıklama yapılmasına izin verilmeyeceğini belirterek gruba müdahale etti. Polisler, daha sonra gazetecileri darp ederek görüntü almasına engel olup ablukanın dışına çıkardı.

 

GÖZALTINA ALINDILAR

Ablukaya alınan çok sayıda kişi polisler tarafından darp edilerek gözaltına alındı. Gözaltına alınanların nereye götürüldüğü öğrenilemedi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı