Barış Pehlivan: Meğer, Muhsin Yazıcıoğlu'na teslim edilen bir çuval kaset varmış
Haber
28 Ekim 2021 - Perşembe 06:12
 
Barış Pehlivan: Meğer, Muhsin Yazıcıoğlu'na teslim edilen bir çuval kaset varmış
Pehlivan, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ ve gazeteci Veli Toprak'ın birlikte hazırladığı kitaptan alıntılar yaptı
Siyaset Haberi
Barış Pehlivan: Meğer, Muhsin Yazıcıoğlu'na teslim edilen bir çuval kaset varmış

FERSUDE - Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan, helikopter kazasında hayatını kaybeden BBP kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun "Bana öyle görüntüler teslim edildi ki Türkiye’de yer yerinden oynar" sözlerini hatırlatarak, "Zamanında sınıfta kalanlar oldu; Erdoğan, Baykal’a yapılan kaset kumpasında “Bu özel değil, genel genel” dedi. Öyle ya, Fethullahçıların kaset operasyonları AKP için mayın temizliğiydi.

 

Meğer... Yazıcıoğlu’na da teslim edilen bir çuval kaset varmış. Okurla yeni buluşan, oldukça kritik bir kitaptan öğrendim bunu: “Son Alperen Muhsin Yazıcıoğlu’nun Sır Görüşmeleri”ni." ifadelerini kullandı.

 

Kitaptaki iddiaları aktaran Pehlivan, Muhsin Yazıcıoğlu'nun "bir çuval" denilen görüntüleri almak için ikna edildiğine işaret ederek, "BBP liderinin bu durumu dönemin Kızılay Başkanı’na da aktardığını Özkaynar’ın ağzından okuyorduk:

 

“Kızılay Başkanı, Yılma Durak, ben, Kızılay Yönetim Kurulu üyesi partili bir arkadaş vardı. Orada başkanım aynısını söyledi: ‘Bana öyle CD’ler, öyle görüntüler teslim edildi ki Türkiye’de yer yerinden oynar. Ama maalesef bu görüntüler bizim devlet adamlarımızın. Devlete zarar geleceği için bunlar kalacak. Bunların çıkmaması lazım. Bunlar da bana teslim edildi’.” diye yazdı.

Yazının tamamı için tıklayın...

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı