AKP'li başkanın ablası Türkeş anmasındaki saldırıyı anlattı: Gözümle gördüm, MHP İl Başkanının belinde silah vardı
Haber
02 Aralık 2021 - Perşembe 07:22
 
AKP'li başkanın ablası Türkeş anmasındaki saldırıyı anlattı: Gözümle gördüm, MHP İl Başkanının belinde silah vardı
AKP’li Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’un ablası Günaydın Altınok Altınel, Bahçeli'nin, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı suçladığı Alparslan Türkeş'i anma etkinliğinde düzenlenen saldırıya ilişkin açıklamalarda bulundu.
Gündem Haberi
AKP'li başkanın ablası Türkeş anmasındaki saldırıyı anlattı: Gözümle gördüm, MHP İl Başkanının belinde silah vardı

FERSUDE - AKP’li Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’un ablası Günaydın Altınok Altınel, Bahçeli'nin, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı suçladığı Alparslan Türkeş'i anma etkinliğinde düzenlenen saldırıya ilişkin açıklamalarda bulundu.

 

Cumhuriyet’ten Barış Terkoğlu'na konuşan Altınel, törene oğluyla gittiğini, protokolde oturduğunu ve dışarıda da çok sayıda polis olduğunu kaydetti. Olay anını anlatırken sinirlerinin bozulduğunu ve tansiyonunun yükseldiğini ifade eden Altınel, CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan randevu aldığını belirterek, “Ona da gideceğim, anlatacağım. Bir partinin başkanı bir belediye başkanını tehdit ediyor. Gözümle gördüm, MHP il başkanının belinde silah vardı. Salonda yukarıda MHP’nin encümen azası da vardı. Belli ki gözlemeye gelmiş" diye konuştu.

 

Altınel'in, Terkoğlu'nun, 'Saldırıya uğrayan başörtülü ülkücü' başlıklı yazısından aktardığı açıklamalar şöyle:

 

“En az 50 kişilerdi. Utanç tablosuydu. Ne Türkeş’e yakışıyor ne ülkücülere yakışıyor. Önce Mahmut Öztürk’e (eski milletvekili), Ali Uzunırmak’a (Eski Ocak Başkanı) giriştiler. Bayrakların arka demir tarafıyla, Bosnalılara saldıran Sırplar gibi vuruyorlardı. 80 yaşındaki Mahmut Ağabey’in kafasından kan boşaldı. Yaşlı insanları kanlar içinde tuvalete sakladık. Polisi aradım, gelsinler diye, gelmediler. Süleyman Soylu’yu 25-30 senedir evladım gibi severim. Onu da aradım olay yerinden. O da cevap vermedi. Sonra akşam aradım. Koruması açtı, ‘Söyleyeceğim abla’ dedi.”

 

"Nerede emniyetimiz?"

 

Altınel Kılıçdaroğlu'nu kastederek, “Ona da gideceğim, anlatacağım. Turgut’a da (kardeşini kastediyor) aynısını yaptılar. Gördükleri yerde taşladılar. Bir partinin başkanı bir belediye başkanını (Mansur Yavaş) tehdit ediyor. Nerede devletimiz nerede emniyetimiz. Gözümle gördüm, MHP il başkanının belinde silah vardı. Salonda yukarıda MHP’nin encümen azası da vardı. Belli ki gözlemeye gelmiş.”

 

"Yahnici'yi dövdüler"

 

“Ülkücüyüz dediler. Türkeş’in posterini, Türk bayraklarını yerlere attılar. Eğer ki o salona giren eşkıyaların birazcık kanı olsaydı şehidin abisine vurmazlardı. Bülent Yahnici’yi de dövdüler. Onun kardeşi ülkücü şehitlerden (Ercüment Yahnici’yi kastediyor) Çok yaralı vardı. Bakmayın bizimkiler ortaya çıkmadı. 50-55 yaşında bir kadının kolu çatlamış, rapor almış. Beni iteklediler, darp ettiler. Araya girmeye çalıştım. Birisinin tırnağı göğüs kısmıma geldi.”

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı